عزم کتابخانه ملی ایران در استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۱۲:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۱۳:۱۵:۳۶
عزم کتابخانه ملی ایران در استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینان
مدیرکلان پروژه لیبتک کتابخانه ملی به عزم کتابخانه ملی ایران در بهره بردن از ظرفیت‌های داخلی و کارآفرینان در قالب اکوسیستم لیبتک اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نخستین پیش نشست پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران با عنوان«آشنایی با اکوسیستم لیبتک» در اندیشگاه کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

سعید روشنی - مشاور سازمان فناوری اطلاعات در ابتدای این نشست در خصوص مبانی استارتاپ و اکوسیستم استارتاپی ایران مطالبی را بیان کرد.

در ادامه بابک زنده دل نوبری - مدیرکلان پروژه لیبتک کتابخانه ملی با تاکید بر لزوم استقرار رویکردهای نوآورانه در سازمان های دولتی در راستای تنوع بخشی به منابع درآمدی به نقش نوآوری در ارتقای بهره وری و عزم سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در بهره بردن از ظرفیت های داخلی و کارآفرینان در قالب اکوسیستم لیبتک اشاره کرد.

وی همچنین به تشریح نقش کلیدی جامعه آکادمیک حوزه علم اطلاعات و مطالعات آرشیوی و به ویژه اعضای هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در راستای گفتمان سازی اکوسیستم لیبتک و غنی سازی ادبیات این حوزه پرداخت.

درادامه نشست علیرضا انتهایی - مدیرکل فراهم آوری و پردازش منابع دیجیتال کتابخانه ملی با اشاره به چالش های فناورانه پیش روی سازمان و همچنین اراده سازمان برای شفافیت در عرصه سیاستگذاری داده ها مطالبی عنوان کرد.

درپایان نیز حاضران جلسه پرسش های خویش را درخصوص چگونگی حضور کتابخانه ملی در این عرصه مطرح کردند که با پاسخ هایی از سوی مصطفی امینی به عنوان دبیر نشست و دیگر سخنرانان همراه بود.

گفتنی است، این جلسه با مشارکت کمیته نوآوری و فناوری های نوظهور انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و دفتر برنامه ریزی و نظارت کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

انتهای مطلب/