پروژه بهبود فرآیند با رویکرد "کايزن عملياتي" در معاونت اسناد کتابخانه ملی آغاز شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۳:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۳:۳۸:۴۷
پروژه بهبود فرآیند با رویکرد
پروژه بهبود فرآیند با رویکرد "کايزن عملياتي" با حضور مدیران ارشد و کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در معاونت اسناد ملی (گنجینه) آغاز به‌کار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پروژه بهبود فرایند با رویکرد "کایزن عملیاتی" با حضور علی زرافشان - معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مظفر پاسدار شیرازی – معاون توسعه مدیریت سازمان به همراه جمعی از مدیران ارشد و کارشناسان در محل سالن پرهام ساختمان آرشیو ملی برگزار شد.

این پروژه به همت دفتر برنامه ریزی و نظارت کتابخانه ملی و با همکاری مشاوران بهره وری در دو حوزه فرایندی "ارزشیابی" و "خدمات آرشیوی" به مدت یک هفته  و به صورت تمام وقت اجرا می‌شود.

همچنین این پروژه در روز شنبه 30 شهریور با حضور اشرف بروجردی – رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ارائه نتایج مورد نظر به کار خود پایان خواهد داد.

در این راستا بابک زنده دل نوبری – مدیرکل برنامه ریزی و نظارت کتابخانه ملی با اشاره به آغاز پروژه بهبود فرآیند در این سازمان در سال 97؛ نسبت به استمرار این رویکرد در کتابخانه ملی ابراز امیدواری کرد.

وی با برشمردن نتایج حاصل از اجرای کایزن و افزایش بهره وری در سال گذشته بیان کرد: در این مسیر ضمن توجه به تجربیات موفق بین المللی سازمانهای هم نقش، نسبت به بهبود مقادیر شاخص‌های کلیدی عملکرد نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

شایان ذکر است که سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با توجه به راهبرد چابک سازی سازمانی، از سال 1396 تاکنون نسبت به بهبود فرایندهای درونی و افزایش بهره وری اقدامات متعددی را اجرایی کرده است که پروژه کایزن یکی از این دست اقدامات بهره‌ورانه است.

انتهای مطلب/