برگزاری«نشست منطقه‌ای شناسایی و تبادل میراث مستند»در کتابخانه ملی ایران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۱۴:۱۷:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۸:۴۹:۴۴
برگزاری«نشست منطقه‌ای شناسایی و تبادل میراث مستند»در کتابخانه ملی ایران
«دومین نشست منطقه‌ای برای شناسایی و تبادل میراث مستند» با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آیین افتتاحیه«دومین نشست منطقه ای برای شناسایی و تبادل میراث مستند» فردا(سه شنبه 12 شهریورماه) با حضور نمایندگانی از برنامه حافظه جهانی  یونسکو برگزار می شود.

همچنین در این مراسم اشرف بروجردی به عنوان رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و رییس کمیته ملی حافظه جهانی، حجت الله ایوبی -  دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو و سوتان سوتکوفسکی- سرپرست دفتر منطقه ای یونسکو در تهران حضور خواهند داشت.

بر اساس این گزارش از موضوعاتی که در این نشست مطرح و مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت می توان به «همکاری های بین المللی جهت شناسایی، حفظ دسترسی به میراث مستند از طریق توصیه های یونسکو»، «روند نامزدی و شرح معیارها و مطالعات موردی از نامزدهای مشترک از جمله نامزدی مشترک المسالک و الممالک»،«مقدمه‌ای بر موضوع جاده ابریشم برای نامزدهای مشترک»،«حفاظت و دسترسی به میراث دیجیتال»و«بحث در مورد یک استراتژی برای کتابخانه دیجیتالی منطقه ای» اشاره کرد.

این مراسم با حضور نمایندگانی از برنامه حافظه جهانی یونسکو از کشورهایی چون استرالیا، تاجیکستان، افغانستان، آذربایجان، قزاقستان،هند، ترکیه، پاکستان و ازبکستان برگزار خواهد شد.

گفتنی است که اختتامیه نشست منطقه ای برای شناسایی و تبادل میراث مستند، چهارشنبه(13 شهریور) برگزار خواهد شد.

انتهای مطلب/