اختتامیه رویداد «ویتا» برگزار می‌شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۳ - ۱۲:۱۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۵/۱۳ - ۱۲:۲۵:۲۶
اختتامیه رویداد «ویتا» برگزار می‌شود
اختتامیه رویداد «ویتا» به همراه آغاز رسمی اکوسیستم نوآوری کتابخانه ملی (لیبتک) با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پس از آنکه نخستین رویداد کارآفرینانه (لیبتک) تحت عنوان ویتا با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، سازمان فناوری اطلاعات ایران، شرکت همراه اول، مرکز نوآوری کلیک (دانشگاه تهران)، خبرگزاری ایرنا و با همکاری شتابدهنده نوین تک در تاریخ 14 تیر 1398 در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آغاز شد، فرایند ثبت نام تیم ها و ارسال طرح‌ها و ایده‌ها نیز با استقبال گسترده ای از سوی علاقمندان روبرو شد.

براین اساس، در یک بازه زمانی یک هفته ای از آغاز ثبت نام 90 طرح در خصوص چالش‌های فناورانه‌ای که پیش تر در فراخوان ابتدایی اعلام شده بود، به دبیرخانه رویداد ویتا ارسال شد که پس از بررسی‌های متعدد کارشناسی توسط هیئت داورانی سه جانبه متشکل از کتابخانه ملی، دانشگاه تهران و نوین تک، 40 طرح واجد شرایط ورود به مرحله پیش شتابدهی تشخیص داده شد.

پس از برگزاری کارگاهها و پنل‌های مختلف که در بازه زمانی یک ماهه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای تیم‌های حاضر در مرحله پیش شتابدهی انجام پذیرفت، آیین اختتامیه این رویداد در تاریخ 14 مرداد 1398 و با حضور سورنا ستاری - معاون علمی و فناوری رییس جمهور، ریاست و مدیران سازمان اسناد و کتابخانه ملی در تالار قلم برگزار خواهد شد.

همچنین این مراسم، آغاز به کار رسمی اکوسیستم نوآوری کتابخانه ملی (لیبتک) نیز محسوب خواهد شد که با حضور جمع کثیری از مدیران ارشد حوزه‌های فناوری و فرهنگی بخش‌های دولتی و خصوصی کشور و همچنین فعالان اکوسیستم کارآفرینی ایران رونمایی خواهد شد.

انتهای خبر/