رویداد ویتا آغازگر اکوسیستم لیبتک در کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۳ - ۱۹:۴۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۵/۳ - ۲۰:۶:۴۹
رویداد ویتا آغازگر اکوسیستم لیبتک در کتابخانه ملی
پس از آنکه در تاریخ ۲۶ تیر ۹۸ گام دوم رویداد ویتا با دعوت از تیم ها و کارآفرینان در کتابخانه ملی آغاز شد، مراحل پیش شتابدهی رویداد با مشارکت حداکثری تیم ها و منتورها ادامه یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پیش شتابدهی شامل برگزاری کارگاههای مختلف در حوزه های هوش مصنوعی، کلان داده، توسعه کسب و کار، استانداردهای کتابداری و آرشیوی، مباحث حقوقی مالکیت معنوی و ... بوده است.

همچنین در این مسیر مربیان رویداد به صورت اختصاصی با هر یک از تیم ها جلسات بحث و تبادل نظر برگزار نمودند. برترین استادان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران به همراه خبرگان حوزه کتابداری و آرشیو که سابقه سالها فعالیت در کتابخانه ملی را دارند و به خوبی با نوع داده ها و چالش های آن آشنایی دارند وظیفه مربیگری و هدایت تیم ها را بر عهده دارند.

در تاریخ سوم مرداد نیز تیم هایی که محصول یا خدمتشان به طور انحصاری می تواند به کتابخانه ملی کمک کند در جلساتی که با حضور معاونین و مدیران کل صفی و ستادی سازمان تشکیل شد راه های همکاری و رشد را مرور کردند.

در این جلسات مظفر پاسدار شیرازی معاون توسعه مدیریت، بابک زنده دل نوبری مدیرکل برنامه ریزی و مدیر پروژه لیبتک، سمیه توحیدلو معاون پژوهش و دیجیتال، علیرضا انتهایی مدیرکل فراهم اوری و پردازش دیجیتال سازمان به صورت مستقیم و رودر رو با تیم ها نشست داشتند. 

مراسم اختتامیه این رویداد در تاریخ ۱۱مرداد سال جاری با معرفی تیم های برتر در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

رویداد ویتا در حوزه لیبتک (کسب و کارهای نوپای کتابداری و آرشیوی) با محوریت هوش مصنوعی و داده از تاریخ ۱۴ تیر تا ۱۱ مرداد در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، سازمان فناوری اطلاعات ایران، شرکت همراه اول، مرکز نوآوری دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و خبرگزاری  ایرنا و با همکاری  شتابدهنده نوین تک در حال برگزاری است.