آیین اختتامیه نمایشگاه تاریخ محلی گیلان در کتابخانه ملی برگزار شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۰:۳۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۰:۴۱:۲۸
آیین اختتامیه نمایشگاه تاریخ محلی گیلان در کتابخانه ملی برگزار شد
آیین اختتامیه نمایشگاه تاریخ محلی گیلان که طی 9 روز در در موزه کتاب و میراث سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران برپا بود، به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ژاله حساس خواه مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان در این مراسم، گفت: امروز پس از 9 روز کاری آئین اختتامیه نمایشگاه گیلان قلمرو سبز آبی ایران باز هم با استقبال گیلانیان و گیلان دوستان در حال برگزاری است.

وی برگزاری نمایشگاه تاریخ محلی استان‌ها را ایده‌ای ستودنی از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران عنوان کرد و افزود: همکاری سایر دستگاه‌های همراه و همیار سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان سبب شد تا بتوانیم در کنار فرهنگ بزرگ ایرانی ، فرهنگ غنی گیلان را در این مکان فاخر در معرض دید عموم قرار دهیم.

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان در آئین اختتامیه نمایشگاه تاریخ محلی گیلان با ارائه گزارشی از روند فعالیت های صورت گرفته در جریان برنامه ریزی و اجرای این مراسم از سایر دست اندرکاران تقدیر کرد.

وی در خصوص لوگوی هفته گیلان نیز توضیح داد: این نشان با تکیه بر برگه های شاخص گیلان از قبیل برگ برنج و چای و زیتون و ... تدوین شد و برای شعار این هفته فرهنگی نیز از شعار سند توسعه استان استفاده شده است.

در آئین اختتامیه نمایشگاه تاریخ محلی گیلان کلیپی از روند برگزاری نمایشگاه و حضور بسیاری از چهره های شاخص در روز افتتاحیه و روزهای برگزاری این نمایشگاه برای مهمانان حاضر اکران شد.

مهندس عبدالغفار شجاع مشار رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، فیاض زاهد مشاور وزیر کار و رفاه اجتماعی، حسن تامینی نماینده ادوار استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و بسیاری از مفاخر علمی، ادبی و فرهنگی گیلان از چهره های حاضر در مراسم اختامیه این هفته فرهنگی در تهران بودند.