آغاز گام دوم رویداد ویتا در کتابخانه ملی ایران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۹:۱۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۹:۲۳:۴۶
آغاز گام دوم رویداد ویتا در کتابخانه ملی ایران
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای خدمات و نیازهای فناورانه خود در تاریخ ۱۴ تیرماه رویدادی کارآفرینانه با نام ویتا را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در این رویداد که با همکاری شرکت نوین تک برگزار  می شود سازمان فناوری اطلاعات ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت همراه اول، مرکز نوآوری دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی ، خبرگزاری ایرنا و روزنامه شرق همکاری نموده اند.

بعد از برگزاری افتتاحیه یک هفته فرصت برای ارائه ایده های خلاقانه در حوزه libtech  وجود داشت که  دربازه زمان مورد نظر حدود 90 طرح و ایده مرتبط با نیازهای مرتبط با کتابخانه و حوزه کسب و کار به دبیرخانه ویتا رسید.

پس از آنکه در چندین نوبت این طرح ها داوری شدند، در نهایت ۴۱ طرح به مرحله کارگاهی راه یافتند. در طول 2 آخر هفته از تاریخ 26 تیرماه کارگاه ها با همکاری مدیران و اعضای هیات علمی کتابخانه ملی در حوزه محتوای کتابخانه ای و آرشیوی، شرکت نوین تک در حوزه کسب وکار و مرکز نوآوری دانشکده برق وکامپیوتر در حوزه هوش مصنوعی برگزار گشته و مرتبط با نیازهای هر طرح و ایده، داده های مورد نیاز طرح ها از طرف کتابخانه ملی در اختیار گروه ها قرار خواهد گرفت.

اختتامیه این رویداد  با اعلام 10 طرح برگزیده ودارای قابلیت برای سرمایه گذاری در 11 مرداد ماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.