امکان ارسال پایان‌نامه غیرحضوری به کتابخانه ملی فراهم شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۴:۱۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۴:۲۸:۲۵
امکان ارسال پایان‌نامه غیرحضوری به کتابخانه ملی فراهم شد
امکان ارسال پایان‌نامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، بدون مراجعه حضوری به کتابخانه ملی ایران فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در راستای نیل به اهداف دولت الکترونیک، از این پس امکان ارسال پایان‌نامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، بدون مراجعه حضوری به کتابخانه ملی ایران فراهم شده است.

به این منظور فرمی در وبسایت کتابخانه ملی به آدرس (http://www.nlai.ir) طراحی شده است که فارغ‌التحصیلان با پر کردن آن و ورود اطلاعات شخصی، اساتید، محل تحصیل و اطلاعات پایان‌نامه می‌توانند فایل پایان نامه خود را ارسال کنند.

این امر برای کسانی که برای حضور در کتابخانه ملی مشکل دارند یا از مسیرهای دور قصد مراجعه به کتابخانه دارند را مفید خواهد بود.

دریافت پایان نامه به صورت الکترونیک پیش از اعلام وزارت علوم از سال 95 در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آغاز شده است به طوری که این سازمان طی مذاکرات و مکاتبانی که با سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور داشت فرآیند دریافت پایان نامه‌ها را به صورت CD آغاز کرده بود که بر اساس آن تاکنون تعداد 56 هزار نسخه پایان نامه الکترونیکی وارد کتابخانه ملی ایران شده است.

هم اکنون فرایند آزمایشی دریافت نسخه الکترونیکی پایان نامه‌ها از طریق آپلود در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آغاز شده و پیش بینی می‌شود با رفع اشکلات احتمالی این مهم به طور رسمی از ابتدای شهریورماه آغاز شود.

انتهای خبر/