نمایش عکس‌های قاجاری حرم امام رضا(ع) در موزه کتاب و میراث مستند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۱۵ - ۱۴:۱۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۱۰:۱۴:۴۰
نمایش عکس‌های قاجاری حرم امام رضا(ع) در موزه کتاب و میراث مستند
موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، به مناسبت آغاز دهه کرامت و میلاد دو اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع)، نمایشگاه «عکس‌های قاجاری حرم رضوی» برپا کرده ‌است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در این نمایشگاه شمار ۱۹ عکس سیاه و سفید از حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج علی‌ بن موسی‌الرضا (ع) به نمایش درآمده ‌است.  در این آثار که از مجموعه آلبوم‌خانه کاخ گلستان برگزیده شده؛ موضوعاتی چون دورنمای حرم مطهر، ایوان عباسی، ایوان طلای نادری، شبستان، ایوان مسجد گوهرشاد و دورنمای شهر مشهد مقدس سوژه لنز عکاسان آن دوران بوده است.

عکاسان نامدار دوره قاجار هم‌چون عبدالله قاجار و ابوالقاسم بن میرزا محمدتقی نوری این آثار را از خود به یادگار گذاشته‌اند.

عکس‌های بازسازی گلدسته‌های حرم مطهر در دوره قاجار و عکس ایوان نو که در دوره فتحعلی‌شاه قاجار احداث شده بود؛ نیز از جمله تصاویر جالب توجه در این نمایشگاه است.

این نمایشگاه که به مناسبت دهه کرامت و با همکاری مشترک موزه ملّی ملک و موزه کتاب و میراث مستند ایران برگزار شده ‌است؛ از ۱۳ تا ۲۳ تیرماه در ورودی موزه کتاب و میراث مستند ایران واقع در ساختمان کتابخانه ملی ایران میزبان مخاطبین خواهد بود.

انتهای خبر/