برگزاری نمایشگاه «نور در اماکن مقدس اصفهان» / افتتاح جدیدترین گالری کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۵:۴۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۵:۵۴:۴۳
برگزاری نمایشگاه «نور در اماکن مقدس اصفهان» / افتتاح جدیدترین گالری کتابخانه ملی
نمایشگاه «نور در اماکن مقدس اصفهان» با رویکرد موزه‌ها و تقدس و با همکاری ایکوم ایران و رومانی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نمایشگاه «نور در اماکن مقدس اصفهان» دربرگیرنده 30 اثر نقاشی از 10 هنرمند ایرانی و اروپایی از جمله 5 نقاش از کشورهای رومانی، اکراین، جمهوری چک، کرواسی، استونی، و همچنین نقاشان ایرانی از جمله ابوسعید اسدی، حامد نوروزی، بارانا سعادت، زهرا شفیع و اوژن شیراوژن است.

نقاشی‌های این نمایشگاه به مدت 10 روز در اصفهان کار شده است، که شامل تصاویر اماکنی همچون چهل ستون، میدان نقش جهان، مسجد جامع و مکانهای مقدس اصفهان است.

این نمایشگاه که به پیشنهاد نیکولتا زاگورا – نماینده ایکوم رومانی طراحی شده است، با همکاری ایکوم ایران، سفارتخانه رومانی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران عضو جدید ایکوم در روز سه شنبه 28 خرداد ساعت 16 افتتاح می‌شود.

همچنین به گفته احمد محیط طباطبایی – رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)؛ چندی قبل کمیته موزه شناسی در تهران با رویکرد موزه‌ها و تقدس برگزار شد و نیکولتا زاگورا – نماینده ایکوم رومانی به عنوان یکی از شرکت کنندگان در این اجلاس، این نمایشگاه را طراحی کرد که مبتنی بر آثار مقدس موزه ای در ایران است.

وی افزود: برنامه‌های نمایشگاه «نور در اماکن مقدس اصفهان» از سال گذشته آغاز و نتیجه نهایی آن در قالب نمایشگاهی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برپا می‌شود.

انتهای خبر