عزیزی: یونسکو برای دانش‌افزایی آرشیویست‌های ایران دست به کار شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۱۴:۴۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۱۴:۴۵:۴۳
عزیزی: یونسکو برای دانش‌افزایی آرشیویست‌های ایران دست به کار شود
رئیس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از نماینده دفتر منطقه ای یونسکو درخواست کرد تا در زمینه دانش افزایی کارکنان آرشیو ملی ایران حمایت بیشتری برای برگزاری کارگاه بین المللی صورت دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، غلامرضا عزیزی، صبح امروز (19 خرداد) در مراسم نخستین کنگره مطالعات آرشیوی ایران که در ساختمان آرشیو ملی ایران (گنجینه) برگزار شد، از نماینده دفتر منطقه ای یونسکو درخواست کرد تا در زمینه دانش افزایی کارکنان آرشیو ملی ایران حمایت بیشتری کند.

رئیس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: این پژوهشکده و متعاقباً سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دفتر منطقه ای یونسکو این انتظار را دارد در زمینه دانش افزایی کارکنان آرشیو ملی مورد حمایت بیشتر این نهاد بین المللی قرار گیرد.

عزیزی تصریح کرد: رشد مطالعاتی کارشناسان و کارکنان آرشیو ملی جزو مطالبات همیشگی بوده و آنها انتظار دارند تا از آخرین و جدیدترین تجربیات آرشیو مطلع شوند.

وی در این راستا از نماینده دفتر منطقه‌ای یونسکو درخواست کرد تا کارگاه‌های در این زمینه در داخل ایران و خارج از کشور با حمایت یونسکو برای آرشیویست‌های ایران برگزار کند.

عزیزی همچنین در سخنرانی خود با تبریک هفته جهانی آرشیو عنوان کرد:‌ از 6 سال پیش شورای جهانی آرشیو، این ایام را نامگذاری کرد تا هر چه بیشتر دولت‌ها را با وظایف خود در زمینه آرشیو آشنا کند.

وی با اشاره به شعار یکی از سالهای نامگذاری شورای جهانی آرشیو با عنوان «دولت‌ها و حاکمین» بیان داشت: شعار امسال شورای جهانی آرشیو نیز طراحی آرشیوها در قرن 21 است، به نحوی که موضوع مشارکت بیشتر مردم تمرکز اصلی آن است.

رئیس پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تشریح بیشتر نخستین کنگره مطالعات آرشیوی ایران که دربرگیرنده 16 مقاله در حوزه آرشیو و مطالعات اسنادی است، خاطرنشان کرد: همچنین شعار امسال شورای جهانی آرشیو با عنوان طراحی آرشیوها در قرن 21 از بسیاری از جنبه‌ها همچون ساختار عملکردی، سازمانی و حتی طراحی ساختمان قابل تفسیر است.

انتهای خبر /