مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2) منتشر شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۴:۵۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۵:۱۴:۱۸
مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2) منتشر شد
کتاب «مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2): یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی» به همت انتشارات سازمان اسناد و کتابخانة‌ ملی ایران به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کتاب «مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2): یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی» در 615 صفحه چاپ و روانه بازار نشر شد.

در این اثر بیست و پنج مقاله از بیست و پنج نویسنده در حوزه ایرانشناسی، ازجمله «ناصر خسرو: دبیر، معمار یا باستانشناس»، «شکل‌گیری تاریخ‌نگاری ایرانی»، «پیشینه واژگان ایرانی کشت و کار»، «خاندان کوثر همدان»، «مدارس سلطانیه در عصر اولجاتیو»، «عارف قزوینی و خاندانش» و «واژه‌نامه اصطلاحات دانش ابعاد و اجرام» به شادروان دکتر «محسن جعفری مذهب حقیقی» اهدا شده است.

از دیگر مقالات اهدایی به دکتر جعفری می توان به «خانه سالار»، «تاثیر تاریخ‌نگاری ایلخانان و تیموریان بر تاریخ‌نگاری عثمانی»، «تاثیر قنات بر فرهنگ عامه مردم بیرجند»، «تحلیلی بر اعلام جغرافیایی تاریخ سیستان» و «پاره‌های خوزستان پژوهی» اشاره کرد.

کتاب «مجموعه مقالات ایرانشناسی (محسن‌نامه 2): یادنامه زنده‌یاد دکتر محسن جعفری مذهب حقیقی» توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانة‌ ملی ایران و به اهتمام «پروین استخری و جمشید کیان‌فر» گردآوری شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه انتشارات سازمان واقع در ساختمان کتابخانة ملی ایران مراجعه یا با شمارة تلفن 81623315 تماس حاصل کنند.

انتهای خبر/