نمایشگاه «آینه حُسن» در موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برپا شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۱:۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۲:۰:۳۰
نمایشگاه «آینه حُسن» در موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برپا شد
در نمایشگاه «آینه حُسن» که در موزه کتاب و میراث مستند ایران سازمان اسناد و کتابخانه ملی برپا شد، 114 تابلو از تصاویر نسخه خطی و نفیس « اسماء‌الحسنی» به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همزمان با فرارسیدن ماه مهمانی خدا و به مناسبت روز جهانی موزه؛ نمایشگاه «آینه حُسن» در موزه کتاب و میراث مستند ایران این سازمان برگزار می شود.

در این نمایشگاه، 114 تابلو از تصاویر نسخه خطی و نفیس «اسماء‌الحسنی»، به نمایش درآمده ‌‌است. این نسخه خطی که نام‌های خدواند متعال و پیامبر اسلام (ص) را دربردارد برای هر بیننده‌ای لحظات مناجات پیش از اذان مغرب، در ماه مبارک رمضان و نیایش پیش از افطار را تداعی می‌کند.

این نام‌های مقدّس که برآمده از آیات سوره مبارکه حشر، حدیث مرفوع و شماری از صفات پسندیده حضرت محمّد (ص) است؛ به خط رقاع جلی بر کاغذ نخودی و با تسمه‌اندازی رنگارنگ و طلااندازی میان سطرها به شیوه دندان موشی، آراسته شده‌است و دارای کتیبه‌ای مذهّب و مرصّع با عنوان رقاعی به قلم سفیداب است.

گفتنی است، این نمایشگاه، در چهارچوب همکاری‌های مشترک میان موزه کتاب و میراث مستند ایران و موزه ملّی ملک برگزار شده ‌است.

 علاقمندان می‌توانند تا پایان ماه مبارک رمضان از ساعت 8 تا 16 روزهای شنبه تا چهارشنبه، از این آثار دیدن کنند.

انتهای خبر/