رونمایی از جلد سوم «فرهنگ جامع فارسی» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۲:۵۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۰:۲۸:۲۵
رونمایی از جلد سوم «فرهنگ جامع فارسی» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
در سومین همایش روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد شاهد رونمایی از « تالیف دوره کامل زبان و ادبیات فارسی» و جلد سوم «فرهنگ جامع فارسی» بودیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ، سومین همایش روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی امروز (چهارشنبه، بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹8) به همت فرهنگستان زبان و ادب فارسی و با همکاری بنیاد سعدی و همراهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در محل تالار قلم این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در باب اهمیت بزرگداشت و گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و زبان فارسی سخنانی را ایراد کردند.

در ادامه این همایش نیز میزگردی با حضور 11 تن از سفرای کشورهای افغانستان، تاجیکستان، پاکستان،  ترکیه، فلسطین، روسیه، رومانی، صربستان، بوسنی و هرزگوین، قرقیزستان و گرجستان برگزار شد .

هر یک از سفرا به زبان فارسی حول محورهای چگونگی آموختن زبان فارسی، جایگاه زبان فارسی در میان سایر کشورها و اهمیت توجه به زبان فارسی مباحثی را  مطرح کردند.

همچنین در بخش پایانی این مراسم با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی از تالیف دوره کامل زبان و ادبیات فارسی و جلد سوم فرهنگ جامع فارسی رونمایی شد.

انتهای خبر/