رسالت بزرگ اسناد در تاریخ نگاری ملل


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۲:۴۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۳:۹:۱۹
رسالت بزرگ اسناد در تاریخ نگاری ملل
استاندار یزد به مناسبت ۱۹ اردیبهشت ماه، روز اسناد ملی و میراث مکتوب پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محمدعلی طالبی، استاندار یزد به مناسبت روزاسناد ملی و میراث مکتوب پیامی صادرکرد.

متن کامل پیام "محمدعلی طالبیاستاندار یزد، در خصوص ۱۹اردیبهشت، روز اسناد ملی و میراث مکتوب، به شرح ذیل است

اسناد و مدارک اعم از برگ‌ها، تصویرها، نوشته‌ها و فیلم‌ها در دو چارچوب اداری و خانوادگی همواره به‌ عنوان مخزن با ارزشی بوده و هستند که رسالت تاریخ‌نگاری هر ملتی را برعهده داشته و هر کدام به‌ تنهایی قادرند بخشی از تاریخ هر سرزمینی را بازگو کرده و مسیر را برای آیندگان روشن سازند.

 استان یزد نیز به علت اصالتی که از دیرباز از آن برخوردار بوده است و به جهت داشتن شخصیت‌های تأثیرگذار در تاریخ ایران و جهان، جایگاه خاصی در شناسایی، جمع‌آوری، ثبت و نگهداری اسناد ملی دارد و مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان یزد به ‌عنوان نماینده قانونی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران دراستان یزد موظف است با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی و بهره ‌مندی از شخصیت‌های تأثیرگذار و معتمدان محلی و همچنین با مدد رسانه‌های استان نسبت به افزایش آگاهی عمومی و جمع‌آوری اسناد موجود در نزد مردم اقدام نماید.

 از طرفی تمامی دستگاه‌های اداری و سازمان‌های مشمول قوانین و مقررات اسناد ملی، موظف‌اند تاحساسیت خاصی نسبت به نگهداری، ارزشیابی و تعیین تکلیف اسناد اداری خود داشته و همکاری لازم برای ایجاد آرشیو عظیمی از اسناد دراستان و فراهم شدن زمینه فعالیت پژوهشگران را به عمل ‌آورند.

 این ‌جانب ضمن تبریک ۱۹ اردیبهشت روز اسناد ملی و میراث مکتوب به همه فعالان عرصه اسناد، انتظار دارم آرشیو اسناد در استان یزد از جهت میزان اسناد و منابع، ساماندهی استاندارد و دانش‌ محور، سهولت دسترسی و حفاظت مناسب، جزء آرشیوهای استاندارد و قابل رجوع کشور باشد.

 محمدعلی طالبی -  استاندار یزد

انتهای خبر/