آرشیو دیجیتال دولت در دوران دفاع مقدس رونمایی شد/نمایش قدیمی‌ترین سند تئاتر


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۲۱:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۲۹:۲۴
آرشیو دیجیتال دولت در دوران دفاع مقدس رونمایی شد/نمایش قدیمی‌ترین سند تئاتر
قدیمی ترین سند تئاتری موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به همراه آرشیو دیجیتال دولت در دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، امروز شنبه 14 اردیبهشت در مراسم روز اسناد ملی ومیراث مکتوب که با حضور اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور به همراه سه تن از بازیگران سینما و تئاتر کشور از جمله پرویز پورحسینی، ایرج راد، علیرضا شجاع نوری و اساتید حوزه سند و آرشیو؛ دو رونمایی از آرشیو دیجیتال کشور در دوران دفاع مقدس و قدیمی ترین سند تئاتری کشور صورت پذیرفت.

در این مراسم آرشیو دیجیتال دولت در دوران دفاع مقدس رونمایی شد، همچنین قدیمی ترین سند تئاتری موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز با حضور پرویز پورحسینی و ایرج راد از بازیگران سینما و تئاتر کشور رونمایی شد.

 قدیمی ترین سند تئاتری موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای سال 1326 قمری بوده و در برگیرنده اطلاعاتی در زمینه راه اندازی نخستین اتاق تئاتر در کشور است.

همچنین در این مراسم از آرشیویست های برتر سازمان از جمله اکبر فلاحی، ملیحه حاجی زاده مقدم، حشمت الله عزیزی، شهلا کرمی، فریده رضایی، قدیر صادق زاده، ابراهیم ولایی، غلامعلی زارعی، علیرضا تکلو، زهرا رمضانی و مصطفی دشتی تقدیر به عمل آمد. و در خاتمه مراسم نیز لیست اهدایی اسناد و کتب تاریخی ارزشمند از سوی اهداکنندگان قرائت شد.

انتهای خبر/