اتاق ایران در کتابخانه ملی چین ایجاد می‌شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۱ - ۱۵:۳۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۱۱ - ۱۵:۵۹:۷
اتاق ایران در کتابخانه ملی چین ایجاد می‌شود
سفیر چین در تهران از ایجاد اتاق ایران در کتابخانه ملی چین خبر داد و گفت: افتتاح اتاق چین در کتابخانه ملی ایران نیز در تقویت همکاری دو کشور بسیار مفید است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پانگ سن - سفیر چین در تهران در دیدار با اشرف بروجردی – رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ابراز خرسندی از حضور چین به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: حضور چین در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با موفقیت خوبی همراه بود.

سفیر چین در تهران ادامه داد: همچنین با حضور ناشران، نویسندگان و روشنفکران در کنار فعالیت‌های فرهنگی بالغ بر 50 برنامه در نمایشگاه کتاب تهران به اجرا گذاشته شد و سعی شد با ارائه تصاویر و کارگاههای متعدد، تحول 40 سال اخیر چین به نمایش گذاشته شود.

پانگ سن با اشاره به اینکه مسئولان چین به نمایشگاه کتاب تهران بسیار اهمیت می دهند، افزود: براین مبنا ناشران چینی به همراه 200 نفر از فعالین چین در این نمایشگاه حضور یافتند.

سفیر چین در تهران با ابراز خرسندی از افتتاح اتاق چین در کتابخانه ملی ایران گفت: در آینده ای نزدیک اتاق ایران در کتابخانه ملی چین نیز راه اندازی می‌شود.

پانگ سن تصریح کرد: هر دو کشور ایران و چین دارای تمدن دیرینه ای هستند و نقاط  فرهنگی و تاریخی مشترک بسیاری دارند و ایجاد اتاق چین در کتابخانه ملی ایران نیز بر تقویت همکاری دو کشور مفید خواهد بود.

سفیر چین در تهران در خاتمه با دعوت از رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای حضور در پکن، از ایجاد اتاق ایران در کتابخانه ملی چین در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

انتهای خبر/