استقبال از میز مرمت غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نمایشگاه کتاب


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۳:۳۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۳:۴۲:۱۹
استقبال از میز مرمت غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نمایشگاه کتاب
سازمان اسناد و کتابخانه ملی به عنوان یکی از مراکز پیشرو در عرصه مرمت آثار مکتوب و کهن دست نوشته ها جایگاه ممتازی در منطقه دارد و در نمایشگاه کتاب تهران نیز میز مرمت این سازمان مورد توجه عموم بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، همه روزه برخی از اسناد تاریخی توسط کارشناس مرمت مستقر در غرفه کتابخانه ملی به صورت حضوری، علاقه مندان این عرصه تخصصی و هنری را با شیوه های مرمت آثار آشنا می کند و به سوالات آنها در این زمینه پاسخ می دهد.

ارائه مشاوره و راهنمایی در زمینه چگونگی حفظ و نگهداری مکتوبات کهن به بازدیدکنندگان از جمله اقدامات دیگر میز مرمت مستقر در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی است.

گفتنی است همه ساله کارشناسان بسیاری از کشورهای مختلف به ویژه از کشورهای غرب آسیا، آسیای مرکزی و شمال آفریقا برای فراگیری فنون مرمت آثار خطی و دست نوشته های کهن راهی ایران می شوند تا در دوره های آموزشی سازمان اسناد و کتابخانه ملی که توسط کارشناسان این سازمان برگزار می شود شرکت کنند.

اضافه می شود غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی در سی ودومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سالن شبستان، جنب در ۱۷ قرار دارد و همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ پذیرای مشتاقان میراث و فرهنگ مکتوب ایران زمین است.