غرفه چین در نمایشگاه کتاب تهران با حضور اشرف بروجردی افتتاح شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۴ - ۱۲:۴۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۴ - ۱۲:۴۹:۱۸
غرفه چین در نمایشگاه کتاب تهران با حضور اشرف بروجردی افتتاح شد
غرفه ویژه چین در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفیر چین در تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، صبح امروز چهارم اردیبهشت با حضور، اشرف بروجردی - رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سید عباس صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و «پانگ سن» سفیر چین در تهران، غرفه ویژه چین در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب افتتاح شد.

همچنین در این مراسم، کتاب «چین» به عنوان هدیه ویژه از طرف سفیر چین در تهران به مناسبت افتتاح این غرفه به بروجردی اهدا شد.

کتاب «چین» در برگیرنده و معرفی فرهنگ و پیشرفت‌های چین معاصر است در این راستا نیز کشور چین در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با نمایش چهار هزار عنوان کتاب حضور یافته است.

همچنین «پانگ سن» سفیر چین در تهران نیز در افتتاح غرفه ویژه چین در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عنوان کرد: نمایشگاه کتاب تهران با پیشینه بیش از سی سال از رویدادهای مهم فرهنگی ایران است و چین نیز با حضور در این نمایشگاه و افتتاح غرفه ویژه فرهنگی خود، درصدد معرفی فرهنگ چین است.

سفیر چین در تهران ادامه داد: حضور چین در نمایشگاه کتاب تهران برای ارائه کارهای هنری، انتشارات و فعالیتهای شاد و مبادلات توسعه ای در زمینه فرهنگی با ایران است.

محسن جوادی _ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در افتتاح غرفه ویژه چین در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عنوان کرد: شاعران و بزرگان فرهنگی ایران، از گذشته های دور با فرهنگ چین آشنا بودند و مصداق آن را می توان در هنر تصویرگری و مباحث حکمت، اهل فرهنگ ایران جستجو کرد.

جوادی افزود: امید داریم جاده ابریشم به عنوان جاده فرهنگ، هنر و اقتصاد؛ دوباره احیاء شود و فعالیتهای فرهنگی چین علارغم حضور در نمایشگاه کتاب تهران، بیشتر از این شود.

گفتنی است، غرفه ویژه چین در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور اشرف بروجردی-رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سید عباس صالحی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و «پانگ سن» سفیر چین در تهران، افتتاح شد.

انتهای خبر/