حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بخش‌های تخصصی در نمایشگاه کتاب


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲ - ۱۲:۷:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۹:۴۲:۵۸
حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بخش‌های تخصصی در نمایشگاه کتاب
سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران با بخش‌های تخصصی ازجمله انتشارات، فیپا و بخش نسخ خطی در سی و دومین دوره نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حضور خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، این سازمان امسال نيز همانند ادوار گذشته با حضوري پررنگ و متنوع در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حضور خواهد داشت.

انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی امسال در نمايشگاه سی و دوم دارای 82 جلد در 45 عنوان کتاب و نشریه چاپ جدید است که عمده مباحث آنها در زمینه علوم آرشیوی و اسناد و همچنین علم اطلاعات و دانش شناسی است. این حجم کتاب و نشریه جدید در 60 سال اخیر تاریخ کتابخانه ملی بی سابقه بوده است.

از جمله مهم‌ترین کتاب‌های عرضه شده در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی کتاب 20 جلدی «معجم المخطوطات» به همراه کتاب 5 جلدی «سرعنوان‌های موضوعی» است.

 همچنین به همراه بخش انتشارات، بخش‌های فیپا با هدف برقراری ارتباط مستقیم با ناشران و بخش نسخ خطی برای ترغیب بازدیدکنندگان به اهداء و یا واگذاری آثار خطی که ممکن است در شرایط نامساعد نگهداری کنند نیز حضور می یابند.

برگزاري كارگاه‌ها و نشست‌هاي تخصصي در بخش سراي اهل قلم از دیگر فعالیت‌های دیگر سازمان اسناد و کتابخانه ملی در سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.

در این دوره نیز به رسم سال‌های گذشته غرفه کتابخانه ملی اجرای مرمت اسناد با حضور متخصص مرمت سازمان اسناد و کتابخانه ملی را در دستور کار خود قرار داده است.

همچنین به مناسبت ورود به پنجاهمین سال تاسیس سازمان اسناد ملی ایران، نمایشگاهی از اسناد مرتبط با این سازمان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواد گرفت.

نمایش دستخط امیرکبیر، ناصرالدین شاه، سیدمحمدعلی جمال زاده و بزرگان سیاست و فرهنگ و هنر و کتاب های خطی نایاب و ارزشمند از جمله دیگر جذابیت های غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی است. 

غرفه سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سالن شبستان، ابتدای راهروی اصلی شبستان، دَر هفدهم قرار دارد.

سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از چهارم  تا چهاردهم اردیبهشت سال جاری طی ساعات 10 تا 20 پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان مطالعه و کتاب است. همچنین مهمان ویژه امسال در نمایشگاه مذکور کشور چین است.

انتهای خبر /