ماندگاری ایران دستاورد گذشت جانبازان است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۴:۳۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۱:۰:۲۱
ماندگاری ایران دستاورد گذشت جانبازان است
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، گفت: ماندگاری ایران و تفکر و اندیشه‌های این سرزمین مدیون حماسه‌هایی است که جانبازان آفریدند.

دکتر اشرف بروجردی صبح امروز در دیدار با کارمندان جانباز سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با قرائت آیه 23 سوره مبارکه الأحزاب «مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا»، اظهار داشت: شما ایثارگران و جانبازان مصداق بارز این آیه شریفه هستید که با تعلق خاطر نسبت به آرمان‌های انقلاب از خود گذشته‌اید.

وی با اشاره به اینکه امروز در شرایط خاص و حساسی در کشور به سر می‌بریم، افزود: اگر دیروز با سلاح و خمپاره با ما جنگ کردند امروز جنگ اقتصادی راه انداخته‌اند و باید تدبیر کنیم تا کشور از این شرایط عبور کند.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ادامه داد: همواره در جوامع بشری این گونه بوده است که عده ای جان داده‌اند و عده‌ای بهره برده‌اند و شما از جمله فداکاران ایران هستید.

بروجردی با بیان اینکه آرزوی ما سربلندی ایران عزیز است، گفت: تلاش کردیم این سربلندی و اعتلای سرزمین با تاکید بر آمارن‌ها، اندیشه‌ها و باورهای دینی و اعتقادمان محقق شود.

 وی تاکید کرد: در پایبندی به اعتقادات نباید نقض غرض کرد یعنی اگر افرادی به تفکر و جریانی نسبت دارند باید در عملِ آنها نیز نشان داده شود.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تاکید کرد: امام علی(ع) فرموده‌اند که خداوند رحمت کند کسی که ارزش بودن خودش را بشناسد. بنابراین همه ما احتیاج داریم معیاری برای رفتارمان داشته باشیم.

 بروجردی با تاکید بر اینکه کرامت و شرافت انسانی همواره باید مودر توجه قرار گیرد، ادامه داد: متاسفانه ممکن است در دست اندازهای زندگی دچار انحرافاتی شویم اما باید متوجه رفتار خود باشیم.

وی افزود: بنابراین باید با تعهد، همراهی و هم‌آوایی محبت خود به یکدیگر را تقویت کنیم چرا که هرقدر صدهای ما واحدتر باشد تاثیرات بیشتری خواهد داشت.

بروجردی خاطرنشان کرد: امروز فرصتی است که برای تکریم عزیزانی که در موقعیت های مختلف حماسه آفریدند حاضر شویم چرا که دستاورد شما ماندگاری این سرزمین و این اندیشه است. ما و ملت ایران سپاسگزار تک تک شما هستیم.

انتهای خبر/