موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی به استقبال نوروز رفت


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۷:۳۵
موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی به استقبال نوروز رفت
موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نمایشگاهی نوروزی را با حضور دکتر اشرف بروجردی افتتاح و به استقبال این عید باستانی رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نمایشگاه نوروزی موزه کتاب و میراث مستند با آثار ممتازی از سفرنامه‌های کهن و شاخص در قالب نسخ خطی و نفایس چاپی امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه در موزه کتابخانه ملی افتتاح شد.

این نمایشگاه که با حضور دکتر اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد علاوه بر سفرنامه‌های تاریخی، تمامی تمبرهای منتشره با موضوع نوروز در ایران با بیش از نیم قرن قدمت را در معرض دید عموم قرار داده است.

حضور کهن‌ترین سفرنامه‌ها که به دستِ جهانگردان اروپایی نوشته و نقاشی شده‌؛ متعلّق به 341 سال پیش و برپایی سفره هفت سین سنتی از دیگر قسمت‌های این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه، 55 دوره تمبر نوروزی، از سال 1343 تا 1397 خورشیدی از مجموعه کتابخانه ملّی ایران و دو مجموعه تمبر اهدایی به همراه 10 جلد نسخه خطی و چاپ سنگی سفرنامه از دوره قاجار به دستخط مؤلفان این سفرنامه‌ها و 10 جلد از سفرنامه‌های مصور با دورنمای شهرها و دیدنی‌های ایران از مجموعه نفایس چاپی کتابخانه ملّی، به نمایش درآمده‌است.

نمایشگاه نوروزی سازمان اسناد و کتابخانه ملی از امروز ۲۲ اسفند ۹۷ تا ۲۲ فروردین ۹۸ همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۸ الی ۱۶ میزبان علاقمندان است.