افتتاح جشن «هفت سین» با حضور کودکان کار در کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۱۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۲۰:۱۲:۲۷
افتتاح جشن «هفت سین» با حضور کودکان کار در کتابخانه ملی
مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، از افتتاح جشن «هفت سین» با حضور کودکان کار در سازمان اسناد و کتابخانه ملی خبر داد.

به گزارش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رضا شهرابی درباره برگزاری «جشن هفت سین»، گفت: این جشن به مناسبت روز درختکاری از امروز 15 اسفند ماه در کتابخانه کودک، مرکز اسناد و کتابخانه ملی آغاز و تا روز 22 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه آیین افتتاحیه این مراسم با حضور کودکان کار برگزار شد، افزود: در این مراسم به کودکان و نوجوانان کار نحوه مراقب از گُل‌ها، و کار دستی ساختن با کاغذ آموزش داده شد.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ادامه داد: همچنین برنامه های شاد و مفرحی مانند برنامه زنده موسیقی برای کودکان در نظر گرفته شده بود که اجرا شد.

شهرابی گفت: «جشن هفت سین» به مدت یک هفته ادامه دارد و مراسم پایانی نیز روز چهارشنبه 22 اسفند ماه با حضور کودکان بد سرپرست انجام خواهد شد، که تلاش می‌کنیم با برگزاری مراسم‌هایی مانند آیین خیمه شب بازی علاوه بر آشنا کردن کودکان با مراسم های نوروزی فضای شادی را برای آنها فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه «کتابخانه کودک» سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یکی از بزرگترین کتابخانه های کودک در سطح کشور است، افزود: در این کتابخانه بیش از 300 هزار نسخه کتاب مخصوص کودکان وجود دارد.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ادامه داد: افرادی که عضو کتابخانه ملی هستند می توانند فرزندان خود را برای استفاده از این کتابخانه کودک به این مجموعه بیاورند.

شهرابی خاطرنشان کرد: کتابخانه کودک سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با داشتن آثاری به زبان اصلی انگلیسی، فرانسوی و آلمانی علاوه بر استفاده کودکان برای پژوهشگرانی که در حوزه کودک کار می کنند نیز بسیار مفید و قابل دسترس است.