خانیکی: گفت و گو نیاز امروز جامعه ماست


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۰:۵۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴:۴۱
خانیکی: گفت و گو نیاز امروز جامعه ماست
عضو هیات علمی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، گفت: سخت تلاش می کردم که باور نکنم آنچه دیگران درباره من می‌گویند اما معتقدم آنچه صحبت دوستان بود یعنی گفت و گو نیاز امروز جامعه ماست.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، هادی خانیکی عصر سه شنبه 14 اسفند ماه در تالار قلم کتابخانه ملی و در آیین «شب هادی خانیکی _ مسافر گفت وگو» که به بزرگداشت وی اختصاص داشت، گفت: اگر می توانستم خودم به این برنامه نمی آمدم. وقتی می بینم از سطوح و لایه‌های اجتماعی مختلف اینجا جمع شده اند بنابراین در چنین جمعی حرفی برای گفتن نداشتم.

وی افزود: سخت تلاش می کردم که باور نکنم آنچه دیگران می‌گویند اما معتقدم آنچه صحبت دوستان بود یعنی گفت و گو نیاز امروز جامعه ماست.

عضو هیات علمی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، ادامه داد: اگر بودن من امروز مورد توجه قرار گرفته و من مسافر گفت و گو شدم به دلیل این است که دنیای مختلف را به هم پیوند بدهم و باعث شوم که صحبت شکل بگیرد چیزی که جامعه به آن نیاز دارد.

وی گفت: آقای شکوری گفت که یکی از فضایل بزرگ خانیکی که از آن یاد نشده دوستان او هستند و من به این حرف او اعتقاد دارم.

خانیکی ادامه داد: اگر دوستان من نبودند من خیلی از این ویژگی‌ها را نداشتم و معتقدم جهانی که در آن زندگی می کنیم به ویژگی‌های ما امکان بقا می‌دهد.

این استاد علوم ارتباطات تاکید کرد: همه شخصیت‌های زندگی من فرصت آفرین بوده اند و حضور آنها بسیار به زندگیم کمک کرده، من از دانشجویان هم بیشتر یاد گرفتم تا آنها از من و این لطف خداوند به من بوده است.

وی اظهار داشت: همه این ویژگی‌ها به علاوه قبول داشتن گفت و گو و نگه داشتن خطی که زندگی هرکس را می سازد. منجر به این شده که من مسافر گفت و گو باشم و این جهان ها را با هم پیوند بزند.

خانیکی خاطرنشان کرد: این فرصت گفت وگو در جامعه ما بیشتر و بهتر دیده شود تا روزی همگان به آن رسیده و آن را در جامعه نهادنیه کنند.