همکاری کتابخانه ملی ایران با دانشگاه تهران برای معرفی آثار حافظه جهانی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۸:۳۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۸:۴۷:۵۵
همکاری کتابخانه ملی ایران با دانشگاه تهران برای معرفی آثار حافظه جهانی
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری در زمینه های مختلف از جمله معرفی آثار جهت ثبت در حافظۀ جهانی امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، صبح امروز ( شنبه 11 اسفند ماه) آیین امضای تفاهمنامه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با دانشگاه تهران در محل کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

از جمله اقداماتی که در این تفاهم نام به امضای اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران رسید معرفی آثار جهت ثبت در حافظۀ جهانی است.

مبادله و اهدای کتب به منظور غنی­ سازی منابع و کتابخانه دیجیتال و تألیف کتب همچنین انتشار نشریات و طرح­های تحقیقی از دیگر مورد توافق همکاری طرفین است.

معرفی اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران جهت ارائه مشاوره­های علمی به سازمان اسناد و کتابخانه ملی همچنین همکاری با دانشگاه با سازمان به منظور استفاده از تجهیزات فنی دانشگاه تهران جهت دیجیتال­سازی منابع از دیگر موارد مورد توافق است.

 برای تحقق مفاد تفاهمنامه نیز آمده است که کارگروهی با عضویت معاونین پژوهشی و کتابخانه طرفین با هدف برنامه ریزی، هدایت، پیگیری و نظارت بر اجرای مطلوب تفاهم نامه تشکیل شود.

همکاری کارشناسان و پژوهشگران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در آموزش، مطالعات و تحقیقات مربوط به تصحیح متون، نسخه پژوهی و علم اطلاعات و دانش شناسی و سندشناسی با متقاضیان دانشگاه تهران از دیگر موارد توافقنامه است.