امضای تفاهم‌نامه کتابخانه ملی با صندوق حمایت از پژوهشگران کشور


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۶ - ۱۷:۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۱:۳۸:۴
امضای تفاهم‌نامه کتابخانه ملی با صندوق حمایت از پژوهشگران کشور
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ظهر امروز (دوشنبه 6 اسفند) در دیدار اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با نصرالله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تفاهم نامه همکاری امضا شد.

بروجردی در این دیدار با تاکید بر اینکه در کشور و روستاهای دور افتاده استعدادهای درخشانی وجود دارد، گفت: متاسفانه به دلیل کمبود امکانات در روستاها دور افتاده، جوانان با استعداد هیچ گاه کشف و از هوش آنها بهره لازم برده نشده است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه گامی که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در جهت حمایت از حوزه علم برداشته است قابل تقدیر است، افزود: این صندوق در دایره زیرساخت تولید دانش، گام های موثری برداشته است که ماندگار خواهد شد و ما نیز در کتابخانه ملی آمادگی حمایت و کمک از پژوهشگران را داریم.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه ها نباید در حد نوشتار باشد و باید در عرصه عمل نیز نمود و تاثیر کافی داشته باشد، گفت: ما در کتابخانه ملی ظرفیت های بسیاری از جمله اسناد، آمار و اطلاعات مختلف داریم که می‌تواند برای کارهای پژوهشی تاثیرگذار و مثبت باشد.

نصرت الله ضرغام نیز در این دیدار، گفت: یکی از جدیترین بحث‌هایی که در کشور ما باید به آن توجه شود خودباوری است. بنابراین برای پیشرفت کشور باید مردم و مدیرانی خودباور داشته باشیم.

وی تاکید کرد: مهمترین موضوعی که ما همواره به آن توجه داریم بحث اختراع است و حاضریم از اختراعات پژوهشگرانی که توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به ما معرفی می شوند، حمایت کامل کنیم.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تاکید کرد: تشکیل کارگروهی در هر دو سازمان برای بررسی و پیش بینی آینده علمی دنیا در 5 سال آینده نیز از ضروریات است که باید به آن توجه شود.

در پایان این دیدار تفاهم نامه مشترک با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با نصرالله ضرغام رئیس صندق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور امضا شد.