رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از کلیسای حضرت مریم (س) بازدید کرد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۱:۳۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۵:۴۵:۵۴
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از کلیسای حضرت مریم (س) بازدید کرد
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مناسبت عید میلاد مسیح(ع) به روایت ارامنه از کلیسای حضرت مریم (س) ، کتابخانه و موزه آرتوک مانوکیان واقع در خیابان سی تیر تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اشرف بروجردی در این دیدار که صبح امروز انجام شد، ضمن تبریک عید میلاد مسیح به ارامنه ایرانی و عید غسل تعمید مسیحیان جهان، سال پر برکتی را برای مسیحیان ایران و جهان آرزو کرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این بازدید اظهار کرد: امروز روز تعمید عیسی مسیح است که از کلیسای مریم مقدس بازدید کردم با این نگاه که فصل مشترک همه ادیان پرستش خدای یکتاست .

وی افزود: بنا بر اطلاع، ایران از همان ابتدای ظهور مسیحیت، اقامتگاه مسیحیان بوده است.

بروجردی تاکید کرد: امروز می توانیم به جامعه جهانی بگوئیم که ما با برادران و خواهران مسیحی در کمال آرامش و آسایش در کنار هم زندگی می کنیم تا با هم بتوانیم برای سربلندی ایران عزیز بکوشیم. تولد عیسی مسیح(ع) بر همه مردم جهان به ویژه مسیحیان عزیز مبارک باد.

در این بازدید میر احمد محیط طباطبایی رییس ایکوم(شورای غیردولتی موزه های ایران) و هانیه گراءیلی مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی وی را همراهی می کردند.

کلیسای مریم در سال 1324 (ه ش) ساخته شد و در سال ۱۳۸۱با شماره ثبت 7237 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

موزه اسقف اعظم ارداک مانوکیان در این مکان به عنوان ‍پ‍ایگاه کلیساهای تاریخی ایران در سال 2008 میلادی گشایش یافت.