حدادعادل اقدام سازمان اسناد و کتابخانه ملی را ستود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۷:۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۵:۴۷:۴۱
حدادعادل اقدام سازمان اسناد و کتابخانه ملی را ستود
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ضمن ستایش اقدام سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در برگزاری نمایشگاه هنر مهاجران افغان گفت: پیامدهای این امر، برای ایران و افغانستان مثبت خواهد بود.

غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی از آثار هنرمندان و خوشنویسان افغانستانی ساکن ایران در  نمایشگاه «قلم‌های لاجورد» بازدید کرد

غلامعلی حداد عادل در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: اقدام سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان افغانستانی بسیار خوب و مناسب است. 

او ادامه داد: نمی توانیم به این دلیل کسانیکه از کشور های دیگر مانند افغانستان در کشور ما حضور دارند، حقی قائل نباشیم و به آنان توجه نکنیم. نکته دیگر اینکه مهاجران افغانستان برای ایرانیان به دلایل مختلف مانند نزدیکی فرهنگ و دین یکسان عزیز هستند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اضافه کرد: این اقدامی که در برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان مهاجران افغان صورت گرفته بسیار ارزشمند است.

حدادعادل افزود: همه تصور می کنند مرکز اسناد ملی فقط اسناد قدیمی را به نمایش می گذارد؛ اما اینکه از این امکانات در جهت بها دادن به هنرمندان افغنستانی استفاده شده، یک امر فرهنگی بسیار موثر است که هم در ایران و هم در افغانستان حاوی ابعاد و ‍‍پیام‌های مثبت خواهد بود.