آیین بزرگداشت دکتر محمد خزائلی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۶:۲۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۹/۵ - ۱۶:۳۵:۸
آیین بزرگداشت دکتر محمد خزائلی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
آیین بزرگداشت دکتر محمد خزائلی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این نهاد فرهنگی هشتاد ساله درنظر دارد در راستای پاسداشت خدمات، فعالیت‏ها و اقدامات «دکتر محمد خزائلی»، دانشمند و محقق نابینای معاصر و بازنمود نقش والای اراده در گذار از محدودیت‏ها و نیل به توفیقاتی چندوجهی؛ و در راه فرهنگ‏سازی و آگاهی‏بخشی به جامعه در زمینه توانمندی‏های افراد با آسیب بینایی، الگوسازی و ارتقای آگاهی‏های اجتماعی، آیین بزرگداشت دکتر محمد خزائلی و رونمایی از سردیس وی را با حضور خانواده، دوستان و شاگردانش در آذرماه سال جاری برگزار کند.

گفتنی است اخذ سه لیسانس و دو دکترا از دانشگاه تهران، گرفتن چند مدال و نشان علمی کشوری، ابداع مدرسه شبانه در ایران و تأسیس 11 مدرسه دیگر و آموزشگاه بزرگسالان نابینا، تألیف بیش از 35 عنوان کتاب، تأسیس انجمن حمایت و هدایت نابینایان ایران، خلق آثار گرانسنگ در قرآن‌پژوهی، تبدیل شدن به سعدی پژوهی برجسته، تربیت شاگردان فراوان، احیای جایگاه فرهنگی و حقوق اجتماعی و آموزشی نابینایان و... از جمله فعالیت‏ها، دستاوردها و خدمات دکتر محمد خزائلی است.

این برنامه، یکشنبه 11 آذر ساعت 9 صبح در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به نشانی بزرگراه شهید حقانی(غرب به شرق)، بلوار کتابخانه ملی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مرکز همایش‏ها، تالار قلم برگزار می‌شود.