آیین رونمایی از کتاب تاریخ دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد

تاریخ انتشار: ۷۷۷/۱/-۲۰۷ - ۱۶:۵۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۲:۵۴:۱۲
آیین رونمایی از کتاب تاریخ دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد
آیین رونمایی از کتاب تاریخ دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی به مناسبت نودمین سال تاسیس، صبح روز دوشنبه 28 آبان ماه 1397 در سالن همایش‌های آرشیو ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این نشست اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: بخش عمده فعالیت‌ها و وظایف این سازمان حفظ، نگهداری و حراست از مجموعه دست‌آوردهای دانشمندان و اندیشمندان است تا بتوان آن را به نسل‌های بعد انتقال داد و خواجه نصیر الدین طوسی دانشمندی است که هدایتگر بسیاری از دانشمندان و دانش­های امروز است و باید به این قبیل دانش‌ها پرداخته شود و این آموزه‌ها در قالب تاریخ  شفاهی به نسل‌های بعدی منتقل شود که در این راستا تاریخ شفاهی بیش از هزار شخصیت در این مجموعه تهیه شده است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ادامه گفت: این سازمان ظرفیت‌های مناسبی برای تهیه و تدوین تاریخ شفاهی دانشمندان و اندیشمندان دارد که از وظایف و رسالت‌های این سازمان است.

وی افزود: مجموعه‌های تاریخ شفاهی می‌بایست در معرض دید و شنید عموم قرارگیرد و تداوم این امر جز با همکاری اصحاب علم، فرهنگ، اندیشه و بزرگان علم و دین میسر نخواهد بود و در این مسیر نسل امروز اگر خوب آموزش ببیند و بتواند تعامل برقرار کند، خالصانه و صادقانه پای درس استاد بنشیند و دانسته‌های استاد را دریابد می‌تواند از آن برای پروراندن خود و توسعه جامعه اسلامی استفاده کند، وی با مهم شمردن جایگاه علمی کشور در سند چشم انداز توسعه از وجود نوسان در ارایه گزاره‌ها و آمارها یاد کرد.

 او با شرحی از برنامه ­های هفته کتاب در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: سرمایه و هویت ما مرتبط با سابقه و دیرینه ماست و دیرینه ما مملو از دانش و اندوخته‌های علمی است که باید قدر آن را بدانیم و بخوبی از آن پاسداری کنیم.