انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و شورای اسلامی شهر تهران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۰:۴۱:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۱۰:۴۶:۲۷
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و شورای اسلامی شهر تهران
تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی شهر تهران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، تفاهم نامه همکاری بین شورای اسلامی شهر تهران و  سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، صبح یکشنبه 20 آبان و پیش از آغاز نود و نهمین جلسه شورای شهر  با حضور «اشرف بروجردی»، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و «محسن هاشمی»، رئیس شورای اسلامی شهر تهران منعقد شد.

در این مراسم، «اشرف بروجردی»، ضمن تشکر از اعضای شورای شهر تهران به دلیل توجه به مقوله فرهنگ، گفت: هر نهادی برای ماندگاری باید همه اسناد و مدارک خود را مکتوب کند. سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به جهت وظیفه، باید در همه عرصه ها حضور داشته باشد تا همه ارگان‌ها و نهادها، مدارک و اسناد خود را جهت حفظ و نگهداریتحویل دهند.

او درادامه با بیان اینکه خوشبختانه این اقدام مثبت در شورای شهر پنجم صورت گرفته است، اظهار داشت: شورای شهر چه در بیست سال گذشته و چه در سابقه دیرینه خود در پیش از انقلاب، اسناد مهمی از شهر را در اختیار دارد که این اسناد و به واسطه این تفاهم نامه، برای نگهداری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انتقال داده خواهد شد.

او‌ همچنین تاکید کرد: نکته ای که وجود دارد این است که محققان و پژوهشگران هر زمان که به این اسناد احتیاج داشته باشند، امکان دسترسی آزاد به این اسناد را دارند و‌هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

گفتنی است در این مراسم همچنین همکاری در برگزاری نمایشگاه، همایش ها، نشست‌ها و کارگاه‌های مورد نظر شورای اسلامی شهر تهران، تسهیل در ارائه اطلاعات علمی و فراهم کردن امکان دسترسی و بهره‌برداری از منابع علمی موجود در سازمان، ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه حفاظت، نگهداری و پردازش منابع به شورا و اسکن اسناد اهدایی از سوی شورای شهر و ارسال یک نسخه از اسناد اسکن شده به شورا به عنوان مواردی بیان شد که سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در قالب این تفاهم نامه انجام خواهد داد.