برگزاری آزمون دوره تنظیم و توصیف اسناد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۶:۱۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۶:۲۴:۵۹
برگزاری آزمون دوره تنظیم و توصیف اسناد
آزمون دوره تنظیم و توصیف اسناد، با حضور کارشناسان اداره کل تنظیم و توصیف اسناد ملی، در مرکز و مدیریت‌های منطقه‌ای و استانی، به صورت هم‌زمان، در روز یکشنبه 15 مهر ساعت 10 صبح برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آزمون دوره تنظیم و توصیف اسناد، با حضور کارشناسان اداره کل تنظیم و توصیف اسناد ملی، در مرکز و مدیریت‌های منطقه‌ای و استانی، به صورت هم‌زمان، صبح یکشنبه 15 مهر برگزار شد.

با اهداف زیر:

۱-مروری برقواعد شیوه‌نامه‌ها و رویه‌های تنظیم و توصیف اسناد متنی- کاغذی

2- هماهنگی و یکپارچگی در تکمیل کاربرگه‌ تنظیم و توصیف اسناد

3- به روز‌رسانی دانش تخصصی کارشناسان تنظیم و توصیف

4- سنجش مهارت‌ کارشناسان این اداره کل در سطح مرکز و مدیریت‌های منطقه‌ای و استانی

۵- لزوم شرکت در آزمون و کسب رتبه قبولی برای کارشناسان جدید‌الورود به امر تنظیم و توصیف

مکاتبات و جلساتی برای هماهنگی برگزاری آزمون، از مرداد ماه 1397، ما‌بین اداره کل تنظیم و توصیف اسناد ملی، با اداره‌ کل پژوهش و آموزش و اداره کل دفتر حقوقی و امور استان‌ها، صورت گرفت و بر اساس تصمیمات نهایی دو فایل: شیوه نامه‌ها و رویه‌های تنظیم و توصیف اسناد آرشیوی(اسناد متنی کاغذی و عکس) و شیوه‌نامه ورود اطلاعات در رسا، برای کارشناسان فهرست‌نویسی در تهران  و مدیریت‌های منطقه‌ای و استانی ارسال شد.

آزمون در روز یکشنبه 15 مهر، راس ساعت 10صبح، با همکاری و هماهنگی اداره کل آموزش در مرکز تهران و با نظارت و مسئولیت مدیران محترم استانی، در مدیریت‌های منطقه‌ای و استانی: مدیریت شمال‌غرب(تبریز)، اصفهان، بوشهر،خراسان‌رضوی(مشهد)، سیستان و بلوچستان(زاهدان)، فارس(شیراز)، قزوین، کرمان، گیلان(رشت)، مازندران(ساری)، همدان و یزد برگزار شد.

پرسشنامه و برگه خام پاسخنامه، 30 دقیقه قبل از آغاز آزمون، از طریق اسکایپ و ایمیل به مدیریت‌های استانی‌ ارسال و 30 دقیقه پس از پایان آزمون، تصاویر پاسخ‌نامه‌ها دریافت گردید.

همچنین طی هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر گردید که  ظرف10 روز آینده، پس از بررسی پاسخ‌نامه‌ها، نیازمندی‌های علمی کارشناسان، استخراج و کارگاه‌ آموزشی متناسب با تنظیم و توصیف و ورود اطلاعات در یک روز برگزار و یا فایل نکات مهم براساس نیازمندی‌های دانشی، با هدف ارتقای مهارت‌های تخصصی تهیه و به کارشناسان تحویل داده شود.