بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور و دیدار با کارکنان آن


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۳:۲۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۸:۳۸:۴
بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور و دیدار با کارکنان آن
«مظفر پاسدار شیرازی»؛ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، شنبه 24 شهریور طی سفر یک روزه‌ای به مشهد مقدس از مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور واقع در این شهر بازدید کرد و با کارکنان آن به گفت‌وگو نشست.

 به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در این سفر که عبدالمجید حاجبی؛ مديركل توسعه منابع انساني، علیرضا آقاعمو؛ مديركل دفتر حقوقي و امور استان‌ها و بابک زنده‌دل مديركل دفتر برنامه‌ريزي و نظارت سازمان نیز او را همراهی می‌کردند، ابتدا از ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور و بخش‌های مختلف آن بازدید کرد. در این بازدید که با حضور اکبر شیخ؛ رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور انجام شد، این هیات، از بخش‌هایی همچون قرائت خانه، نمایشگاه دائمی اسناد، تالار دیجیتال، مخزن اسناد، اندیشگاه اسلامی و سایر بخش‌های فعالیت همکاران مرکز بازدید به عمل آوردند. در ادامه با توجه به اینکه بیش از 70 درصد ساختمان موجود نیمه‌ساز است، ضمن بازدید از این بخش‌ها، جهت تکمیل و تجهیز این بخش‌ها بخصوص مخزن‌های اسنادی و کتابی تصمیاتی اتخاذ شد. پاسدار شیرازی از مرکز آموزش رفاهی مشهد نیز بازدید به عمل آورده و جلسه‌ای در جهت رفع مشکلات آن برگزار شد.

او همچنین با حضور در جمع همکاران مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور با ایشان به گفتگو نشستند. در این جلسه که در فضایی صمیمی برگزار شد، رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور ضمن خوش آمدگویی به ارائه گزارش مختصری از فعالیت‌های مرکز در سال 97 پرداخته و بخشی از مشکلات پیش روی این مرکز و سایر مدیریت‌های استانی را مطرح کرد. در ادامه نیز همکاران مرکز ضمن معرفی خود و شرح مختصری از حوزه کاری به بیان مسائل و مشکلات و درخواست‌های خود پرداختند. پاسدار شیرازی نیز در پایان این جلسه ضمن  تشکر از حسن انجام فعالیت‌های این مرکز و یادداشت مسائل و مشکلات مطرح شده همکاران قول مساعد جهت پیگیری و رفع آن دسته از موارد قابل اجرا را داد.

 

 برگزاری دومین کارگاه آشنایی با پروژه مدیریت عملکرد کارکنان در سطح استان ها به میزبانی مرکز شمال شرق کشور، برنامه دیگر این سفر بود که با حضور بابک زنده‌دل؛ مديركل دفتر برنامه‌ريزي و نظارت سازمان در مشهد مقدس صورت گرفت. در این کارگاه زنده دل ابتدا با اشاره به لزوم طراحي، استقرار و آموزش سيستم مدیریت عملكرد كاركنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به توصیف این پروژه پرداخت. او در ادامه اهداف سازمانی و اهداف عملكردي و رفتارهاي مورد انتظار از كاركنان را تشریح و لزوم پیاده‌سازی این سیستم به عنوان یک روش علمی و اصولی در ارتقاء عملکرد کارکنان و ایجاد یک رویه ثابت و اصولی در نظام تشویق را یادآور شد. روش ارزیابی، نحوه تکمیل فرم‌های موافقتنامه عملکرد کارکنان(EPA)، ویرایش توافق نامه‌های ارسال شده، فرم ثبت وقایع حساس، نحوه ارزیابی و در نهایت بررسی چند نمونه از فرم‌های کارکنان مرکز شمال شرق کشور از دیگر بخش‌های این کارگاه بود. لازم به ذکر است اولین کارگاه آموزشی در استان‌ها به میزبانی مدیریت اسناد و کتابخانه ملی گیلان بوده‌است.

دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و هیات همراه با معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی، آخرین برنامه این سفر بود. مظفر پاسدار شیرازی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع سازمان  و هیات همراه، به اتفاق رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور با حضور در استانداری خراسان رضوی با محمدرحیم نوروزیان؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیدار کردند. در این دیدار که با هدف پیگیری نهایی واگذاری کامل ساختمان مشهد مقدس صورت پذیرفت ضمن اشاره به جایگاه، اهداف و وظایف سازمان اسناد و کتابخانه ملی و نیز مرکز شمال شرق به عنوان یکی از دستگاه‌های حساس و مهم استان، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های مرکز ارائه شد. تدوین تاریخ شفاهی استان، گردآوری اسناد مهم و تاریخی، ارزشیابی و تعیین تکلیف اسناد دولتی و نیز وضعیت ساختمان مرکز شمال شرق کشور و درخواست واگذاری کامل آن به سازمان از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این جلسه بود. محمدرحیم نوروزیان؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان حاضر و تشکر از فعالیت‌های مثمرثمر مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق کشور و اذعان به اهمیت ذاتی این سازمان و نیاز جامعه پژوهشی به فعالیت‌های این مرکز قول مساعد در خصوص واگذاری کامل ساختمان را در اولین جلسه شورای معاونان استانداری داد.