نشست مشترک رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران/بیمه استفاده‌کنندگان از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ساعات حضور


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۷:۲۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۷:۲۸:۲
نشست مشترک رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران/بیمه استفاده‌کنندگان از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ساعات حضور
نشست مشترک روسای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و شرکت سهامی بیمه ایران، ظهر شنبه 20 مرداد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، «اشرف بروجردی»؛ رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این نشست، گفت: خیلی خوشحالیم که بیمه ایران، منشا خیر و اثر گسترده ای شده و ما نیز از این خدمت بهره مند شدیم. اگرچه همکاری مشترک، پیشتر شروع شده  اما در راستای عقد یک تفاهمنامه، این همکاری، عملیاتی و اجرایی می شود. این اتفاق را به فال نیک می گیریم زیرا می تواند آموزه ای باشد برای کسانی که می خواهند در حوزه فرهنگ گام بردارند.

در ادامه، « محسن پورکیانی»؛ مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران نیز اظهار داشت: بیمه ایران در حال حاضر، در آستانه 84 سالگی است و قدیمی ترین شرکت بیمه ای ایران به حساب می آید. این شرکت سهامی، از ساختمانی در خیابان لاله‌زار با سرمایه 2 میلیون تومان آغاز به‌کار کرد و اکنون، روزانه 28 میلیارد تومان به مردم خسارت پرداخت می کند. در مواقع بحرانی مانند سال های جنگ و تحریم، توانست معضلات بزرگ کشور را حل و فصل کند و هروقت حادثه ای پیشامد کرده، در کوه ترین زمان ممکن، به مردم خسارت پرداخت کرده است. همه تلاش بیمه ایران هم این است که باری از دوش برداریم و اکنون در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، امیدواریم بتوانیم خدمتی به فرهنگ ایران بکنیم.

در ادامه، نماینده بیمه ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به ارائه گزارشی از فعالیت خود پرداخت و خاطرنشان ساخت: قرارداد میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و بیمه ایران، برای بیمه های عمر و درمان به‌صورت بدونِ سقف منعقد شده و بیمه‌شدگان با ارائه کد ملی در سراسر کشور می توانند از خدمات درمان تکمیلی استفاده کنند. همچنین بیمه سرمایه گذاری با مدت زمان 25 ساله و بیمه آتش سوزی منازل مسکونیِ کلیه بیمه شدگان توسط بیمه ایران صورت پذیرفت. بنا داریم تا با قرار دادن کانتر بیمه ایران در این سازمان و لحاظ کردن تخفیف، در راستای توسعه و ترویج فرهنگ بیمه در میان نخبگان و دانشجویان و پژوهشگران گام برداریم. همچنین بیمه مسئولیت در قبال اشخاص ثالث یعنی استفاده کنندگان از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز در نظر گرفته شد. بیمه مسئولیت استفاده کنندگان از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بدین معنی که چنانچه از زمان ورود افراد به محوطه کتابخانه ملی تا زمان خروج افراد، خسارت جانی و مالی به استفاده کنندگان از مجموعه کتابخانه ملی وارد آید، بیمه گر پس از احراز مسئولیت بیمه گذار و در صورت لزوم طبق رای مرجع قضایی نسبت به جبران خسارت وارده تا حداکثر سقف تعهدات مندرج در شرایط خصوصی این بیمه نامه اقدام می نماید.

گفتنی است در پایان، تفاهمنامه مشترک میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و شرکت سهامی بیمه ایران، به امضای طرفین رسید.