رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در آیین تقدیر از فعالان حوزه کتاب کودکان پناهنده:شعار «مهمان من، دوست من» یعنی کمک به پناهنده برای زندگی بهتر


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۷:۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۷:۷:۸
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در آیین تقدیر از فعالان حوزه کتاب کودکان پناهنده:شعار «مهمان من، دوست من» یعنی کمک به پناهنده برای زندگی بهتر
اشرف بروجردی: به دولتمردان دنیا یادآوری می کنیم که چرا در دنیا شرایطی ایجاد می کنند که افراد از شرایط اولیه زندگی خود دور شده و مهاجرت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آیین تقدیر از فعالان حوزه کتاب کودکان پناهنده با عنوان «مهمان من، دوست من»، عصر سه‌شنبه در کتابخانه کودکان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد. این برنامه، «اشرف بروجردی»؛ رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به انعقاد عقد اخوت و برادری بین مهاجرین از مکه و ساکنان مدینه در زمان پیغمبر(ص) افزود: جمهوری اسلامی در طول سال های گذشته با پدیده مهاجرت به شکل وسیعی روبرو بوده است. ما با پناهندگان زندگی کرده ایم و با هم شرایط را برای زندگی بهتر تبدیل کرده ایم و سختی های زندگی را هم با هم قسمت کرده ایم. شعار «مهمان من، دوست من» یعنی کمک به پناهنده برای زندگی بهتر. از آنجا هر انسانی حق حیات و زندگی بهتر دارد ما نیز وظیفه داریم این شرایط را برای پناهندگان به ایران فراهم کنیم.

 به تنوع فرهنگی به عنوان یکی از مسائل مورد توجه در مهاجرت اشاره کرد و گفت: فرهنگ های مختلف باید حفظ شود و به عنوان میراث ملت ها برای نسل های بعد محفوظ بماند و این حق هر ملت است که بتواند داشته های فرهنگی خود را حفظ کند و به فرزندان خود بیاموزاند.

وی با اشاره به روبرو بدن جمهوری اسلامی با با پدیده مهاجرت گفت: امروز در این مراسم به دولتمردان دنیا یادآوری می کنیم که چرا در دنیا شرایطی ایجاد می کنند که افراد از شرایط اولیه زندگی خود دور شده و مهاجرت کنند.