انتشار فهرست «نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی»

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۳:۱۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۴/۶ - ۱۳:۱۲:۷
انتشار فهرست «نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی»
سی و هفتمین جلد فهرست «نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه ملی» توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانة‌ ملّی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این فهرست در 506 صفحه چاپ و روانه بازار نشر شد. تحقیق و تالیف این فهرست توسط زهره معیری، معصومه فرشچی و امیره ضمیری انجام شده و با انتشار این فهرست تعداد فهرست‌های نسخه‌های خطی منتشر شده کتابخانه ملی ایران به 38 جلد رسید.

در این فهرست 300 نسخه خطی فارسی و عربی (از شماره 13501 تا 13800) از گنجینه نسخه‌های خطی کتابخانه ملّی ایران معرفی شده است. در تهیه این فهرست، از قواعد استاندارد فهرست‌نویسی برای یکدست‌سازی اطلاعات نسخه‌های خطی استفاده شده و این اطلاعات در دو بخش کتابشناسی و نسخه‌شناسی ارائه گردیده است. بخش تحلیلی کتابشناسی، شامل موضوع، شناسه‌هایی چون پدیدآورندگان، شارح، مترجم، کاتب و اهداءکننده اثر است و در بخش معرفی نسخه‌ها نیز، ابتدا کتابشناسی توصیفی، شامل سرشناسه، مؤلف، عنوان، زبان، آغاز منابع مورد استفاده در شناسایی اثر و ... آمده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه انتشارات سازمان واقع در ساختمان کتابخانة ملی ایران مراجعه نمایند و یا با شمارة تلفن 81623315 تماس بگیرند.