امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه ملی کره شمالی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۲:۵۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۳:۱۳:۵۰
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه ملی کره شمالی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
سفیر کره شمالی با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار کرد و تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه ملی کره شمالی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امضا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از دیدار مجدد سفیر کره شمالی گفت: امیدوارم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی کره شمالی، آغازی برای انجام اقدامات بزرگتر در حوزه اندیشه و فرهنگ بوده و با مباحثه و طرح موضوعات مورد نیاز در حوزه فرهنگ، به گسترش و توسعه مناسبات فرهنگی کمک کنیم.

او افزود: دیپلماسی فرهنگی باید جایگاه خود را در روابط دو کشور بازیابد و به تدریج گام‌هایی برداریم تا کشور ایران و کره شمالی بتوانند از توسعه این مناسبات بهره‌مند شوند؛ چرا که این اقدامات موجب خرسندی و رضایت مردم هر دو کشور خواهد بود. او ادامه داد: ایجاد گوشه‌های فرهنگی در هر یک از کشورها نیز به شناخت بیشتر آن کشور و نیز به پیشرفت بشریت کمک کرده و فهم بهتری از زندگی به مردم ارائه می‎دهد.

گانگ سام هیون، سفیر کره شمالی هم خاطر نشان کرد: در دیداری که در ماه آوریل با شما داشتم فرصتی فراهم شد تا در رابطه با امضای تفاهم‌نامه میان کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی کره شمالی گفت‌وگو کنیم و امروز این تفاهم‌نامه را به دلیل حمایت و توجه شماست که امضا می‌کنیم. در کره شمالی به پیشرفت تکنولوژی و فناوری توجه زیادی می‌شود و فکر می‌کنم امضای این تفاهم‌نامه زمینه‌ای را فراهم می‌‎کند تا دو کشور تجربه خوبی در این زمینه کسب کنند.

او با ابراز خوشحالی از امضای این تفاهم‌نامه و دعوت از رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به کره شمالی اظهار کرد: مایلیم هیئت‌های مختلف فرهنگی در دو کشور رفت‌وآمد داشته باشند و در صورت امکان محلی در کتابخانه ملی ایران به ما اختصاص یابد تا کتب و منابع فرهنگی خود را در آنجا عرضه کنیم.

در پایان این نشست، گانگ سام هیون، سفیر کره شمالی به نیابت از رئیس کتابخانه ملی جمهوری دمکراتیک خلق کره، و اشرف بروجردی؛ رئیس کتابخانه ملی ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.