بروجردی: ما ملتى هستیم که نپذیرفتیم زیر سیطره ظلم و استعمار قرار گیریم

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۲:۳۱:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۱:۳۰:۳
بروجردی: ما ملتى هستیم که نپذیرفتیم زیر سیطره ظلم و استعمار قرار گیریم
همزمان با هفته اسناد ملی و میراث مکتوب، همایش تجلیل از تاریخ سازان استان گیلان و بزرگداشت ابراهیم حشمت از رهبران نهضت جنگل با حضور اشرف بروجردی؛ مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، برگزار شد.

اشرف بروجردى، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملى ایران در این همایش  نقش ابراهیم حشمت در تحول سیر سیاسى کشور تاکید کرد و ادامه داد: : هر یک از کسانى که در عرصه فرهنگ و مبارزه تلاش کردند قطعا نقش آفریدند. دکتر حشمت نیز از زمره تاثیرگذاران بر جامعه و مردم ایران بوده و هستند و در راستاى ظلم زدایى و اشاعه‌ى عدل تلاش‌هاى فراوانى کردند.

بروجردى در ادامه گفت: اصولا ما ملتى هستیم که نپذیرفتیم زیر سیطره ظلم و استعمار قرار گیریم. مبارزه با چنین رویکردى، همچنین حضور و ظهور افراد برجسته‌اى مانند دکتر حشمت راه را براى حاکمیت ملى فراهم ساخت.

وى درباره پیامدها و دستاوردهاى سفر به گیلان با اشاره به دغدغه ى فرهیختگان و مسئولان گیلانى و خدمات ارزشمند مدیر مرکز اسناد گیلان اظهار داشت: در جلساتى که با مسئولان گیلان و به خصوص استاندار گیلان داشتیم، تفاهمى براى توسعه فضاى فیزیکى و اعتبارى رسیدیم که در آینده شاهد اجرایى شدن آن خواهیم بود.

همچنین در این همایش ژاله حساس‌خواه؛ مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان، ناصر عظیمی؛ مورخ و نویسنده کتاب «تاریخ جنگل»، عباس نعیمى جوشری؛ جامعه شناس و فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامى استان گیلان سخنرانی کردند.

گفتنی است در انتهای این مراسم کتاب «گفته‌های ناتمام» یادنامه‌های مرحوم فریدون نوزاد از محققان گیلانی رونمایی شد.