دیدار اشرف بروجردی با مدیران کل بانوان استانداری‌های سراسر کشور


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۶:۵۱:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۹:۴۶:۳۳
دیدار اشرف بروجردی با مدیران کل بانوان استانداری‌های سراسر کشور
مدیران کل بانوان استانداری‌های سراسر کشور ضمن بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در دیدار با مدیران کل بانوان استانداری‌های سراسر کشور با تبریک به فریبا نظری پورکیایی به عنوان مشاور جدید وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: ظرفیتی که در حوزه زنان و خانواده در وزارت کشور ایجاد شده، ظرفیت بی‌بدیلی است و شما عزیزان به عنوان بازوان دکتر نظری می‌توانید برای حل مسائل زنان در استان‌ها اقدامات موثری را انجام دهید. او افزود: امیدوارم این نشست، طلیعه‌ای برای تعامل هرچه بیشتر با شما در استان‌ها باشد.

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطر نشان کرد: تا زمانیکه در این سازمان هستم می‌توانیم تمهیداتی را برای حل موضوعات مربوط به زنان فراهم کنیم. در این دوره سالن مطالعات زنان راه‌اندازی شد؛ بیشترین منابع مطالعاتی در حوزه زنان در این سالن موجود و در حال حاضر سالن مطالعات زنان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فعال است.

او با بیان اینکه اگر تصمیم‌گیری پشتوانه مطالعاتی داشته باشد، نتیجه موثرتری خواهد داشت، تصریح کرد: در دوره‌ای که در وزارت کشور مشغول فعالیت بودم دو کار ماندگار انجام شد: یکی «شناسنامه فرهنگی- اجتماعی زنان» که در قالب کار مطالعاتی با کمک خانم حاجیان انجام شد و دیگری پروژه «خشونت خانگی علیه زنان» که در قالب 32 جلد و با همراهی مرکز مشارکت زنان کار شد. او یادآور شد: در استان‌ها نیز باید تعامل با بدنه زنان تقویت شود؛ در زمان قانون سوم توسعه و در قالب ماده 70، تصویب شد که مشاور استاندار در امور زنان در شورای برنامه‌ریزی اجرایی حاضر و آنجا مبنایی برای تعامل بیشتر باشد.

در انتهای این نشست از سوی مشاور جدید وزیر کشور در امور زنان و خانواده، هدیه‌ای به رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا شد.