مدیر کل جدید «فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» منصوب شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۳:۵۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۹:۴۲:۱۲
مدیر کل جدید «فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» منصوب شد
صبح امروز اشرف بروجردی طی حکمی مدیر کل جدید «فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» سازمان اسناد و کتابخانه ملی را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، صبح روز یکشنبه، با حضور معاونین، مشاوران، مدیران کل و جمعی از همکاران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ضمن تقدیر از زحمات سید مهدی طاهامی، علیرضا انتهایی به عنوان مدیرکل جدید «فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» سازمان منصوب شد.

در حکم رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای مدیرکل جدید «فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» آمده است:

جناب آقای علیرضا انتهایی

نظر به تجارب و تعهدی که در جناب عالی سراغ دارم، مسئولیت «اداره کل فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» به شما واگذار می‌شود. مطمئن هستم که همت والای خویش را در راه اعتلای امور سازمان به کار خواهید گرفت و انتظار است که در زمینه‌های ذیل شاهد پویایی اثربخشی باشیم:

  • اتخاذ شیوه‌های نوین برای توسعه مجموعه‌های دیجیتال سازمان
  • پردازش و ساماندهی روشمند منابع دیجیتال سازمان
  • تلاش برای غنی‌سازی گنجینه منابع دیجیتال سازمان از طریق تعامل با دارندگان و تولیدکنندگان منابع در داخل و خارج از کشور
  • مهیاسازی زمینه مطالعه و اجرای طرح حمد
  • رعایت استانداردها در تولید فراورده‌های منابع دیجیتالی
  • بکارگیری مدلها و استانداردهای ذخیره‌سازی و حفاظت بلندمدت اشیای دیجیتال

امید است با توکل به خداوند متعال و بهره‌گیری از کارکنان متعهد و متخصص در انجام امور محوله موفق و پیروز باشید.

فریبرز خسروی؛ معاون پژوهش و منابع دیجیتال و سرپرست معاونت اسناد در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل پیشین و جدید «فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» ضمن تشکر از اقدامات سید مهدی طاهامی گفت: در چارت جدید سازمان سه عنصر سند، کتاب و منابع دیجیتال مطرح است و امیدوارم چارت جدید مقدمه‌ای باشد تا در بحث دیجیتال‌سازی نیز همچون کتاب و سند به درخششی بیش از گذشته دست یابیم. سید مهدی موسوی کوهپر؛ معاون توسعه مدیریت و منابع نیز تصریح کرد: ارتقا و رشد، حق طبیعی هر انسانی است و ما در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موظف هستیم این امکان را برای همکارانمان فراهم کنیم.

همچنین غلامرضا امیرخانی؛ معاون کتابخانه ملی و هانیه گراییلی؛ مشاور اجرایی سازمان با اشاره به توان و ظرفیت سید مهدی طاهامی و ضمن تشکر از اقدامات او خاطرنشان کردند: آقای انتهایی از همکاران جدی، سختکوش و دقیق ما در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است و برای ایشان آرزوی موفقیت روزافزون می‌کنیم.

در پایان این جلسه سید مهدی طاهامی، طی سخنانی از علاقه و تعلق سازمانی خود یاد کرد و علیرضا انتهایی مدیر کل جدید «فراهم‌آوری و پردازش منابع دیجیتال» از اعتماد ریاست محترم و معاونین سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای این انتصاب تشکر کرد.