دیدار معاون وزیر فرهنگ تونس با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۱ - ۱۵:۳۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۹:۳۱:۳۶
دیدار معاون وزیر فرهنگ تونس با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
ظهر سه‌شنبه، معاون وزیر فرهنگ تونس در رأس هیئتی از این کشور، ضمن بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با رئیس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی ضمن خوش‌آمدگویی به آمال حشانه؛ معاون وزیر فرهنگ تونس به ایران و همزمان با گشایش نمایشگاه کتاب تهران گفت: تبادل با کشورهایی که با آنان در حوزه اندیشه مشترکاتی داریم، برای ما بسیار مهم است. چرا که از خلال تبادل اندیشه، رویکردهای جدیدی در حوزه علم به دست آمده و به عنوان نظریه در سطح دنیا مطرح می‌شود. او افزود: ما بر این باوریم که توسعه علم، به نجات بشریت کمک کرده و این توسعه از خلال مذاکرات و مباحث به دست می‌آید؛ مباحثی که در حوزه فرهنگ مطرح می‌شود.

آمال حشانه؛ معاون وزیر فرهنگ تونس نیز طی سخنانی به معرفی کتابخانه ملی تونس پرداخت و اظهار کرد: رئیس کتابخانه ملی تونس نیز همچون ایران، زنی فعال و بسیار کوشا است. در تونس یک ماه به نام ماه فرهنگی نامیده شده و همچنین یک شهر فرهنگی (مدینه الثقافیه) وجود دارد و تجهیزلات زیادی نیز به همین منظور در آن قرار داده شده است.

او با اشاره به اینکه کتابخانه ملی تونس به لحاظ مرمت نسخ بسیار فعال است و با وزارتخانه‌هایی همچون فرهنگ و تجارت همکاری می‌کند، تصریح کرد: کتب و نسخه‌های خطی بسیاری‌ در کتابخانه ملی تونس موجود است؛ این کتابخانه نسخ خطی را از اشخاص و خانواده‌ها خریداری کرده و در حفظ آنا بسیار کوشا است. همچنین در سال‌های اخیر، کتابخانه ملی تونس در زمینه نسخه‌های الکترونیک نیز فعالیت‌های قابل توجهی را انجام داده است.