برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته اول اردیبهشت


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۶:۱۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۹:۱:۱۴
برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته اول اردیبهشت
در هفته اول اردیبهشت ماه، چهارده نشست تخصصی در اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران روز شنبه اول اردیبهشت ماه، نشست «آشنایي با داستان‌هاي شاهنامه» با حضور ابوالفضل خطيبي، شاهنامه پژوه و عضو هيات علمي فرهنگستان زبان و ادب فارسي ساعت 14:45 تا 16:15 و نشست «تفسیر مثنوی معنوی با رویکرد اگزیستانسیال و معناگرا» با حضور امیرعباس علی زمانی، عضو گروه فلسفه دین دانشگاه تهران ساعت 16:30 تا 18 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.

یکشنبه 2 اردیبهشت، شروع سلسله جلسات «آشنایی با طرحواره ها: شناخت ریشه های کودکی در بزرگسالی» است که با حضور الهام مرادی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و دانش آموخته انجمن جهانی طرحواره درمانی ساعت 11 تا 13 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار خواهد شد.

همچنین در این روز نشست «تفسير غزليات حافظ» با حضور حجت الاسلام و المسلمين ناصر نقويان ساعت 14:30 تا 16 و نشست «گنج مشترک؛ اخلاق و الهیات جهانی» با حضور رسول رسولی­پور، عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی ساعت 16 تا 18 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.

دوشنبه 3 اردیبهشت نشست «نقد و بررسی رویکردهای تکاملی به فلسفه» با حضور هادی صمدی، استاد دانشگاه ساعت 14 تا 16 و نشست «افق گفتگو» با حضور مجید احسن؛ استاد دانشگاه و پژوهشگر فلسفه، محمدمهدی اردبیلی؛ استاد دانشگاه و پژوهشگر فلسفه غرب و میلاد نوری؛ استاد دانشگاه و حوزه و پژوهشگر فلسفه ساعت 16:30 تا 18 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.

سه‌شنبه 4 اردیبهشت کارگاه آموزشی پروژه «مدیریت عملکرد کارکنان» ساعت 8 تا 12:30، نشست «بررسي آرا و انديشه هاي هانري كربن» با حضور انشاالله رحمتي، استاد دانشگاه آزاد ساعت 15 تا 16:30 و دومین نشست «آشنایی با هنر درمانی (بالینی تحلیلی)» با حضور منیر صالح مجتهد، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و عضو ارشد انجمن هنر درمانی امریکا ساعت 17 تا 19 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار خواهد شد.

نشست دیگری که در این روز برگزار خواهد شد «نشست گفتگوی انتقادی» است که با حضور اردشیر منصوری ساعت 16 تا 18 در سالن استاد انوار در کتابخانه عمومی  برگزار خواهد شد.

همچنین در این روز نشست «روش نوین یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان» با حضور غلامرضا قربانی مقدم، متخصص طراحی آموزش های نوین ساعت 14:30 تا 18:30 در مرکز همایش‌ها (سالن فرهنگ) برگزار می‌شود.

صبح روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه نیز دومین کارگاه آموزشی پروژه «مدیریت عملکرد کارکنان» ساعت 8 تا 12:30 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار خواهد شد.

علاوه برآن نشست «تاريخ اسلام؛ عصر رسالت» با حضور مرضيه محمدزاده، استاد دانشگاه، نویسنده و محقق تاریخ و تمدن ملل اسلامی ساعت 11 تا 13 در مرکز همایش‌ها (سالن فرهنگ) و نشست «آشنایی با قصه­های عطار؛ مصیبت‌نامه» با حضور مهدی محبتی، استاد دانشگاه ساعت 14:30 تا 16 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در برنامه‌های اندیشگاه می‌توانند به محل کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)‌ بعد از ایستگاه مترو بلوار کتابخانه ملی مراجعه کنند.