دیدار اعضای شورای شهر تهران با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۱:۴۹:۲۸
دیدار اعضای شورای شهر تهران با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
ظهر امروز اعضاي شوراي شهر تهران با حضور در كتابخانه ملي ايران با با رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران ديدار و گفت و گو كردند.
ظهر امروز اعضاي شوراي شهر تهران با حضور در كتابخانه ملي ايران با با رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران ديدار و گفت و گو كردند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، اشرف بروجردي در ابتداي اين نشست، ضمن تبريك به اعضاي شوراي شهر به خاطر آغاز به کار شورای پنجم گفت: انتخاب مردم در انتخابات اخیر شورای شهر، هم از جنبه دلسوزي، علاقه مندي و هم از جنبه سابقه اجرايي منتخبين، نويد آينده درخشاني را براي شهر تهران مي دهد. اين موضوع كه با انتخاب اگاهانه دكتر نجفي به عنوان شهردار همراه شد، دغدغه مندي اين شورا براي شهر را نيز نشان داد.
او افزود: اميدوار هستيم منتخبین شوراي شهر با توانمندي‌هايی که دارند بسیاری از مشكلات حال حاضر شهر را حل و فصل نمایند و این طلیعه‌ای برای شهری بهتر برای شهروندان باشد.
بروجردي در ادامه با بيان سوابقي از مجموعه سازمان كتابخانه و اسناد ملي ایران گفت: ساختمان 30 تير به عنوان اولين ساختمان كتابخانه، مي تواند به عنوان موزه و نمادي از كتابخانه براي آيندگان معرفي شود.
او در ادامه با بيان اينكه مجموعه‌ی كتابخانه و سازمان اسناد ملي در سال 81 با هم ادغام و تشكيل سازمان يكپارچه‌اي را داده است، اضافه كرد:امروزه مجموعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دارای برخی مشکلات زیرساختی است که اگر همت اعضاي شوراي شهر به رافع بودن اين مشكلات باشد، مي توان به بالابردن جايگاه اين مجموعه ارزشمند کمک کرد، چراکه كتابخانه های ملی پيشاني فرهنگي ملت ها و جوامع محسوب مي شوند. بنابراين با اهميت قائل شدن نسبت به اين موضوع، ما هم مي توانيم اين جايگاه را به خوبي براي اين مجموعه تعريف كنيم.
بروجردی در پایان سخنان خود بخشی از مشکلاتی را که می‌توان با کمک شهرداری تهران رفع کرد را برای اعضای شورای شهر مطرح نمود.
در ادامه این نشست، احمدمسجد جامعي، عضو شورای شهر كتابخانه را يكي از افتخارات هر ملتي دانست و گفت: نسخ شرقي نيز در دسته بندي هاي اسناد از جايگاه و اعتبار ويژه اي برخوردار هستند.
او در ادامه به علاقه مندي مقام معظم رهبري به حوزه كتاب و كتاب خواني اشاره كرد و گفت: با توجه به ظرفيت هاي علمي كشور كه در اين مجموعه گردآوري شده، اهميت رسيدگي به كتابخانه و اسناد ملي بيشتر مي شود. ما هم در مجموعه شوراي شهر سعي خواهيم كرد تا به لحاظ زيرساختي به سازمان كتابخانه و اسناد ملي كمك كنيم.
او در ادامه گفت: براي دسترسي بهتر مراجعه كنندگان، سعي خواهيم كرد تا هرچه زوتر معضل رفت و آمد را برطرف كنيم. مسجد جامعي در پايان گفت: براي حل مشكلات سازمان كتابخانه و اسناد ملي لازم است تا كارگروه مشتركي متشكل از نمايندگان اين سازمان با اعضاي كميسيون هاي معماري و شهرسازي و حمل و نقل شورا تشكيل شود.
مرتضي الويري ديگر نماينده منتخب شوراي شهر پنجم نیز در اين نشست گفت: موضوعاتي كه بايد در مجموعه كتابخانه‌ی ملي مورد توجه قرار گيرد و به حوزه شوراي شهر مرتبط است در دو حوزه دسته بندي مي شوند. ابتدا موضوع اراضي عباس آباد است و موضوع دوم هم موارد مرتبط به مراجعه كنندگان مانند مشكل رفت و آمد مراجعه كنندگان پياده و پاركينگ براي مراجعه كنندگان با خودرو است.
همچنين در اين نشست بهاره آروين، ناهيد خداكرمي، محمدجواد حق‌شناس، محمد سالاري و زهرا صدراعظم نوري نظرات خود را نسبت به همكاري متقابل شهرداري و شوراي شهر تهران با مجموعه سازمان اسناد و كتابخانه ملي بيان كردند.