بروجردی در روز کارمند: آنچه که ما را شاد می کند خدمت به مردم است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۳ - ۱۹:۳۰:۰
بروجردی در روز کارمند: آنچه که ما را شاد می کند خدمت به مردم است
همزمان با هفته دولت و روز کارمند اشرف بروجردی در جمع کارکنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تلاش کارکنان این سازمان قدردانی کرد.
به گزارش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردي رييس سازمان در مراسم روز كارمند و گراميداشت هفته دولت با تبريك اين روز گفت: اين روز كه مزين به خدمتگزاري و تلاش و كوشش براي اعتلاي سرزمين اسلامي مان است را ارج مي نهيم. ما در اين روز دو اسوه خدمت به مردم يعني شهيدان رجايي و باهنر را از دست داده ايم. دشمنان این سرزمین که مانع از سرافرازي ايران بودند با گرفتن اين دو اسطوره تلاش مي كردند، به ايران ضربه وارد كنند كه اين هدف شوم آنان با هدايت امام راحل و تلاش مردم تا حدودي خنثی شد.
بروجردی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آن چه كه همه مارا شاد مي كند اين است كه مي توانيم به مردم خدمت كنيم. هركس دايره نفوذ و شعاع خدمتگزاري گسترده تري داشته باشد، ماندگاري و اثرگذاري بيشتري خواهد داشت. هر فرد در جايگاهش بايد شرايط خود را به عنوان كارمند يا مسئول بازبيني كند تا متوجه شويم چه سهمي از پيشرفت و اعتلاي ايران داريم.
مشاور رييس جمهور اضافه كرد: بخشي از وظيفه مسئولان و كارمندان را قوانين و مقرارت مشخص کرده است. بخش ديگر اين موضوع هم به خصلت هاي فردي باز مي گردد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ادامه با بيان اينكه جامعه ما يك جامعه ديني و اسلامي است گفت: اگر از توسعه، پيشرفت و تلاش صحبت مي كنيم، اين موضوعات بدون در نظر گرفتن مباني ديني مان نخواهد بود.
او با اشاره به حديثي از رسول اكرم كه مي فرمايند« شما موظف هستيد با ديگران به مدارا عمل كنيد و ما پيامبران هم فرمان داريم كه با مردم به مدارا و محبت عمل كنيم» گفت: در منشور حقوق شهروندي هر يك از ما در جايگاهي كه هستيم و وظايفي داريم. در بندهایی از حقوق شهروندی به دو نکته سلوک و رفتار توجه ویژه شده است. در این بندها شهروندان از حق پاسخگویی، شفافیت، عدالت و انصاف مسئولان برخوردار شده اند و رعایت این حق توسط همه کارمندان و مسئولان الزامی است.
بروجردی در ادامه درباره رعايت حقوق شهروندي گفت: امير مومنان حضرت علي(ع) مي فرمايند «عملكرد ما نبايد مانند رعد و برقی باشد که بارانی به همراه نداشته باشد». این به آن معناست که ما مسئولان موظف هستیم تا زمانی که کاری صورت نگرفته است نسبت به آن موضوع غلو نکنیم.
بروجردي افزود: با تلاش و كمك به يكديگر سعي خواهيم كرد مشكلات موجود را مرتفع كنيم و در كل مجموعه شرايط بهتري را فراهم كنيم.