بروجردی: پاکتچی دریچه‌های نوینی را به سوی حقایق واژه‌های قرآنی گشود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۱:۲۹:۶
بروجردی: پاکتچی دریچه‌های نوینی را به سوی حقایق واژه‌های قرآنی گشود
مراسم نکوداشت احمد پاکتچی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
مراسم نکوداشت احمد پاکتچی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ايران، اشرف بروجردي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران در مراسم نكوداشت دكتر احمد پاكتچي كه در مركز همايش هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران برگزار شد گفت: با تاسي از فرمايشات خداوند مي توان گفت تكريم از مقام علم و عالم دريچه ورود به دانايي است. در حوزه علوم انساني، انجمن ايراني مطالعات قرآني در پي اين بوده سعي كند تا دانش بشري را از خلال مفاهيم قرآني به دست بياورد.
او در ادامه با بيان اينكه دكتر پاكتچي همواره در حوزه معارف دريچه هاي نويني را به سوي حقايق و واژه هاي قرآني گشوده است، گفت: يك فرد اساسا بايد در يك حوزه تخصص پيدا كند تا جايي كه در آن حوزه مرجع شود. اما در كنار آن موضوعي كه اهميت دارد مطالعات بين رشته است. اين موضوع بايد در حوزه علوم انساني هم مورد توجه قرار گيرد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران اضافه كرد: در قرآن از قلم دانشمندان بالاتر از خون شهدا ياد مي شود و آن چه كه نگاشته دانشمندان در راه حقيقت براي بشريت است با فضيلت تر از خوني است كه براي ثبات حقيقت ريخته شده است.
بروجردي در بخش ديگري از سخنان خود افرود: دانش و دانستن رسالتي است كه خداوند بر دوش تك تك انسان ها قرار داده است. در قرآن بر اين موضوع كه هيچ گامي برداشته نشود مگر نسبت به آن علم وجود داشته باشد تاكيده شده است.
او در پايان گفت: سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران يك محوري است براي كساني كه طالب علم هستند تا دانسته هاي خود را بروز دهند و حاصل اين تضارب افكار بتواند دانشي بر دانش بشر بيفزايد.