دیدار مسئولان دانشگاه عالی ارتش با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۱:۲۶:۴۴
دیدار مسئولان دانشگاه عالی ارتش با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
سرتيپ امير كريمي به همراه هيات اجرايي از دانشگاه عالي ارتش(دافوس) با حضور در سازمان اسناد و كتابخانه ملي با دكتر اشرف بروجردي ديدار كردند.
سرتيپ امير كريمي به همراه هيات اجرايي از دانشگاه عالي ارتش(دافوس) با حضور در سازمان اسناد و كتابخانه ملي با دكتر اشرف بروجردي ديدار كردند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، اشرف بروجردي در ابتداي اين نشست ضمن خوش امد به سرتيپ كريمي و هيات همراه او گفت: همه مسئولان مي دانند كه اگر بخواهند سياست گذاري صحيحي در كشور صورت گيرد بايد به مسائل حوزه پژوهش توجه ويژه اي شود.
او در ادامه گفت: به همين سبب هم نيز دولت هر ساله در رديف بودجه توجه ويژه اي به اين موضوع مي كند.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي اضافه كرد: موضوعي كه بايد نسبت به رفع آن توجه كنيم اين است كه در كشور ما هر ارگان و نهادي براي استفاده متبوع خود پژوهش ها و تحقيقاتي را انجام مي دهد و حاصل اين تحقيقات به دلايل مختلف درون همان سازمان باقي مي ماند. اين در حالي است كه با اشتراك گذاشتن خيلي از اين موارد مي توان از هدر رفت انرژي جلوگيري كرد و در عين حال مي توان از ظرفيت هاي يكديگر استفاده كرد.
بروجردي تاكيد كرد: متاسفانه امروز مردم نسبت به نقش و جايگاه ارتش كم اطلاع هستند. اين در حالي است كساني كه در جريان امور قرار دارند مي دانند و به اين موضوع اذعان دارند كه نمي توان نقش ارتش را در بسيار از امور كشوراز جمله جنگ تحميلي ناديده گرفت.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي يادآور شد: در اين مجموعه جمع آوري، نگهداري و بهره برداري از منابع براي همه ارگان ها و نهاد و حتي پژوهشگران آزاد است و هيچ محدوديتي هم در بهره برداري از آن وجود ندارد.
او در ادامه به لزوم به روز كردن تفاهم نامه امضا شده بين سازمان اسناد و كتابخانه ملي و دافوس اشاره كرد و گفت: آمادگي داريم تا در حوزه هايي مانند برگزاري همايش ها، سمينارها، كارگاه هاي آموزشي و همچنين فعاليت هاي مشترك با دافوس همكاري كنيم.
امير سرتيپ دوم كريمي معاون پژوهش و توليد علم دانشگاه عالي ارتش در ادامه اين نشست با بيان اينكه نزديك 300 دانشجو در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاه عالي ارتش مشغول به تحصيل هستند گفت: كتابخانه ملي يكي از جايگاه هايي است كه در جهت يادگيري و هم در اختيار گذاشتند منابع مي تواند به دانشجويان و پژوهشگران ما كمك كند.
او در ادامه با اشاره به تاريخچه تاسيس اين دانشگاه گفت: اين دانشگاه قديمي ترين دانشگاه نظامي و غيرنظامي ايران است كه تقريبا همزمان با دانشگاه تهران تاسيس شد.
امير سرتيپ كريمي اضافه كرد: با توجه احتياج هايي كه داشتيم، نياز ديديم تا تفاهم نامه با سازمان اسناد و كتابخانه ملي را به روز كنيم.
او افزود: اخيرا به دنبال اين هستيم تا دانشنامه نظامي را تدوين كنيم كه اميدوار هستيم در اين موضوع بتوانيم از سازمان اسناد و كتابخانه ملي كمك بگيريم.