اشرف بروجردی:اگر دولت برای جوانان ظرفیت ایجاد نکند مصداق کم‌فروشی است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۹:۳۰:۰
اشرف بروجردی:اگر دولت برای جوانان ظرفیت ایجاد نکند مصداق کم‌فروشی است
همایش جوانان توسعه و تعالی ایران در سالن همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
همایش جوانان توسعه و تعالی ایران در سالن همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در این همایش که به همت ستاد انتخاباتی جوانان و دانشجویان دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 و به منظور تقدیر از روسای ستادهای جوانان در استان‌ها برگزار شد، دکتر اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به عنوان میزبان این همایش در سخنانی ضمن خیر مقدم به میهمانان این برنامه به ویژه دکتر اسحق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، از تلاش‌های جوانان و دانشجویان در انتخابات تقدیر و تشکر کرد.
رئیس کتابخانه ملی گفت:خلاقیت، پویایی و انرژی جوانان منشا سازندگی و رشد جامعه است. بخشی از این ظرفیت را دولت و بخشی را خود جوانان باید مهیا کنند.
بروجردی اظهار داشت: جوانان ما باید احساس کنند از وجودشان برای رشد و توسعه ایران بهره‌برداری لازم می‌شود. امام علی(ع) در همین راستا به حاکمان گفتند بر شماست که جوانان را دریابید.
وی ادامه داد: خلاقیت، پویایی و انرژی جوانان منشا سازندگی و رشد جامعه است. بخشی از این ظرفیت را دولت و بخشی را خود جوانان باید مهیا کنند؛ انتظار این را نداشته باشیم که حتما دیگران به ما کمک کنند. پیامبر(ص) فرمودند من دوست دارم جوانان جامعه یا در حال کسب علم باشند و یا عالم باشند؛ به هر حال بیکار نباشند، ذهن و خلاقیت خود را به کار بگیرند. آغاز هر نوع اقدام عملی و تلاش برای توسعه بدون اندیشه ابتر می‌ماند.
بروجردی افرود: در اینجاست که به نقش و جایگاه حاکمیت باید نگاه کنیم و در ادامه ببینیم خود جوانان چه باید بکنند که این نقش را به خوبی ایفا کنند. تجربه سال‌های گذشته بعد از انقلاب نشان داد که پایه‌گذاران انقلاب همواره از ظرفیت‌های جوانان استفاده می‌کنند.
رئیس ستاد زنان حسن روحانی در دوران انتخابات به بیاناتی از امام خمینی(ره) بعد از انقلاب مبنی بر این که جوانان مملکت را اداره می‌کنند اشاره کرد و ادامه داد: ایشان به توان جوانان اعتماد داشتند. امکان ندارد که در آینده به عرصه ملی و بین‌المللی برسیم در حالی که جوان در آن جایگاه نقش اصلی خود را ایفا نکرده باشند.
وی سپس گفت: این توان در اختیار دولت و حاکمیت است که برای جوانان ظرفیت ایجاد کند اگر این کار را نکرد مصداق کم فروشی است. در ادامه هم جوانانی که شرایطی داشتند که به شکوفایی برسند، اگر از این ظرفیت بهره نبرند کم فروشی کرده‌اند.
بروجردی خطاب به جوانان گفت: من در دوران جوانی شرایط سختی را پشت سر گذاشته‌ام و دلم می‌خواهد جوانان بدانند که آرامش امروز از کجا نشأت گرفته است.
وی در پایان گفت: نباید به تعارض پرداخت، برخی جوانان می‌پرسند نظام برای ما چه کرده است؛ از خودمان بپرسیم ما برای نظام چه کردیم؟ مدیران ما باید قدردان ظرفیت جامعه باشند و امنیت شغلی و فردی و روانی را برای جوانان مهیا کنند.