بروجردی: هاشمی رفسنجانی اسطوره است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۱:۱۱:۲۲
بروجردی: هاشمی رفسنجانی اسطوره است
همایش آیت الله هاشمی و دفاع مقدس به میزبانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
همایش آیت الله هاشمی و دفاع مقدس به میزبانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،در ابتدای این همایش که به همت انجمن اندیشه و قلم برگزار شد، دکتر اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ضمن خوشامدگویی به میهمانان مراسم گفت: شخصیت آیت الله هاشمی آنقدر ذی نفوذ است که می تواند رهبری فکری جوانان را به عهده بگیرد و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم ایشان بدل به یک اسطوره در تاریخ ما شده است.
بروجردی تصریح کرد: هر مراسمی که بتوانند معرفی آیت الله هاشمی رفسنجانی را به نسل جوان و آینده را فراهم کند، فرصت مغتنمی است چرا که این شخصیت آنقدر ذی نفوذ است که می تواند رهبری فکری جوانان را به عهده بگیرد و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم آیت الله هاشمی بدل به یک اسطوره در تاریخ ما شده است هر چند که ما بیشتر می خواهیم ایشان را به شکل یک الگو و اسوه در نظر گیریم. برای شناساندن این بزرگوار به ایران اسلامی و نسل آینده نباید دریغ کنیم و از هر فرصتی باید نهایت استفاده را ببریم.
وی افزود: کاری که ایشان در وادی علم و سیاست و دفاع و اقتصاد کردند به یادماندنی است و این همان الگو و اسطوره بودن ایشان را به ما یادآوری می‌کند و چهره‌ای که حق اوست تا اسطوره باشد، اسطوره دانستنش کار ناروایی نیست.
رئیس کتابخانه ملی تاکید کرد: امیدوارم این نشست که به همت صاحبان قلم و اندیشه شکل گرفته است برای همه و آیندگان مفید باشد و در مثمر ثمر قرار گیرد.
بروجردی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بدون تفکر و برنامه کاری انجام نمی‌داد، تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی در وادی‌های علم، سیاست، فرهنگ و اقتصاد تلاش بسیاری کرد. این اقدامات می‌تواند نقشه راه برای ما باشد.
وی با بیان اینکه اسطوره‌سازی برای چهره‌ای که حق و حقانیتش ثابت شده است، مغتنم می‌دانیم،خاطرنشان کرد: امروز یکسال از فقدان این عالم ربانی می‌گذرد اما ما هنوز گام درست برای شناساندن ایشان برنداشتیم. هر کسی که قصد دارد تلاش کند باید گریزی به اقدامات ایشان بزند.