بروجردی در مجمع کتابخانه‌های استان قم مطرح کرد: لزوم ارتباط با مراکز فرهنگی جهت به اشتراک‌گذاری منابع

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۲۰:۳۰:۰
بروجردی در مجمع کتابخانه‌های استان قم مطرح کرد: لزوم ارتباط با مراکز فرهنگی جهت به اشتراک‌گذاری منابع
صبح امروز اشرف بروجردی ضمن سخنرانی در مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم از كتابخانه آيت الله العظمي بروجردي نیز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صبح امروز اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در سخنانی در مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم اظهار کرد: کتابخانه و مسئولیت داشتن در حوزه نشر  و توسعه کتاب تلاش بسیاری را می‌طلبد که بتوانیم در عین حال که حافظ و نگهبان این مجموعه هستیم، اطلاعات و تجربیات این حوزه را هم بازنشر کنیم. هنر این نیست که ما منابع مکتوب خود را در تنها مخازنمان حفظ کنیم، بلکه نکته‌ی مهم‌تر نشر این منابع و گنجینه‌ها در خدمت عموم مردم و به ویژه اصحاب علم و اندیشه است.  

او در ادامه گفت: کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در راستای همین مسئولیت و ماموریت تلاش می‌کند ارتباط خود را نه تنها در سطح ملی که در سطح جهانی نیز گسترش داده و با توسعه مناسبات خود بتواند ارتباطات بیشتری را فراهم کند و از دانسته‌های دیگران بهره‌مند شود. او افزود: این مسئله در قالب‌های مختلفی همچون انجمن کتابداران، شورای اسناد، شورای کتاب، ایفلا و نشست اکو که اخیرا برگزار شد انجام می‌شود.

بروجردی اعلام کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آمادگی دارد تا در تعامل با مراکز فرهنگی بین‌المللی مانند یونسکو و واحد فرهنگی اکو آثار و منابع اسلامی موجود را، یا به صورت خرید منابع یا دسترسی به نسخه دیجیتال آنها جمع‌آوری کرده و منابع خودمان را نیز برای دسترسی صاحب‌نظران با آنها به اشتراک بگذاریم و تفاهم‌نامه‌ای را با آنها امضا کنیم.

گفتنی است همچنین بروجردی از کتابخانه آيت الله العظمي بروجردي نیز بازدید کرد. آیت الله سید محمدجواد علوی بروجردی نوه آیت الله سید حسین بروجردی تولیت این کتابخانه را به عهده دارد.