در دیدار سفیر صربستان با بروجردی مطرح شد؛گسترش مراودات فرهنگی راهکار تقویت همکاری‌های ملی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۰:۲۷:۱
در دیدار سفیر صربستان با بروجردی مطرح شد؛گسترش مراودات فرهنگی راهکار تقویت همکاری‌های ملی
دراگان تئودورویچ سفیر صربستان در ایران با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشرف بروجردی رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.
دراگان تئودورویچ سفیر صربستان در ایران با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشرف بروجردی رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در این دیدار سفیر صربستان با اشاره به روابط خوب سیاسی میان دو کشور گفت: خوشحالم که امروز از کتابخانه ملی ایران دیدن می‌کنم چراکه معتقدم فرهنگ یکی از مهم‌ترینبخش‌های روابط میان کشورهاست.
تئودورویچ ابراز امیدواری کرد که روابط میان کتابخانه‌های ملی ایران و صربستان بیش‌ازپیش گسترده‌تر شود. او همچنین با اشاره به اینکه امسال صربستان مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است گفت: امیدوارم مراودات فرهنگی میان دوکشورزمینه‌ساز گسترش همکاری‌های میان ملت‌ها باشد.
در ادامه این دیداراشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز ضمن تشریح فعالیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: این آمادگی از طرف سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران وجود دارد که درزمینهٔ‌های فرهنگی با کشور صربستان وارد تعامل و گفتگو شود. ما درزمینهٔ‌های کتابخانه‌ای و اسنادی می‌توانیم باهم تعاملات داشته باشیم. انتقال اسناد ایرانی که در سایر کشورهای جهان هستند ازجملهبرنامه‌هایسازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است
بروجردی در ادامه به حضور کتابخانه ملی در مجامع بین‌المللی اشاره کرد و گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در عرصه بین‌المللی در دو مجمع ایفلا و در ایکا عضویت دارد و در منطقه نیز ما با کشورهای عضو اکو در ارتباط هستیم. همچنین علاوه بر این‌ها ما تلاشمی‌کنیم با سایر کشورها نیز به شکل‌های گوناگون تعامل داشته باشیم.همچنین بخشی از اطلاع‌رسانی ما از طریق یونسکو و از طریق برنامه حافظه جهانی است.
مشاور رئیس‌جمهور همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: زمینه دیگر همکاری ما می‌تواند برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی در ایران و صربستان باشد.
سفیر صربستان نیز در پاسخ گفت: این دیدار گام نخست در زمینه افزایش تعاملات فرهنگی میان دو کشور است و امیدوارم بتوانیم با همکاری همدیگر فرهنگ دوکشور را به هم بشناسانیم.
در ادامه مظفر پاسدارشیرازی مشاور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز پیشنهاد کرد که این سازمان میزبان هفته فرهنگی صربستان در ایران باشد. همچنین صالح زمانی مشاور امور بین‌الملل سازمان نیز پیشنهاد کرد که تفاهم‌نامههمکاری‌های اسنادی و کتابخانه‌ای میان دو کشور منعقد گردد.